انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

خودکشی 1500 کشاورز مقروض هندی
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/۱/۳۱   کلمات کلیدی:

واحد مرکزی خبر: درپی بحران آب 1500 کشاورز مقروض در یکی از ایالت های هند به علت از بین رفتن محصولات شان دسته جمعی خودکشی کردد.

 به گزارش روزنامه ایندیپندنت انگلیس در ایالت چاتیسگار هند کشاورزان با کمبود آب و خشکسالی روبه رو بوده اند. در این ایالت سطح ذخایر آب دست کم 75 متر پایین رفته است که این میزان در چاتیسگار بی سابقه است. به گفته مردم محلی، بیشتر کشاورزان این ایالت مقروضند و با این کمبود شدید آب کشاورزی نمی دانند امسال چه وضعی خواهند داشت. سال گذشته هم 206 کشاورز مقروض در این ایالت به سبب مشکلات اقتصادی شدید ناشی از کاهش محصول و کمبود آب خودکشی کرده بودند. همچنین نباید نقش رباخواران را در این کار نادیده گرفت، آنها وام هایی را به کشاورزان در آغاز فصل کاشت می دهند ولی بهره های سنگینی هم از آنها می گیرند و اگر کشاورز نتواند برداشت خوبی داشته باشد آنها او را برای پرداخت بدهی اش به شدت تحت فشار قرار می دهند.

کشاورزان این ایالت مکرراً از دولت محلی خواسته اند به آنها کمک کند.


تجمع اعتراضی دامداران مقابل وزارت بازرگانی در تاریخ 25/1/88
ساعت ٢:٤٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۸/۱/٢٦   کلمات کلیدی:

در حالی شیر تازه تولید داخلی روی دست دامداران مانده است که شیر خشک وارداتی که عمدتا از چین وارد کشور می‌شود و به دلیل دارا بودن ماده سرطانزای ملامین در آن، آشکارا از سوی وزارت بهداشت ممنوع شده است، با تعرفه‌ای نزدیک به صفر، مشمول عنایت ویژه وزارت بازرگانی قرار گرفته است

نمایندگان دامداران سراسر کشور در اعتراض به صدور مجوزهای بی‌مورد برای واردات شیرخشک، از سوی وزارت بازرگانی از صبح امروز در جلوی این وزارتخانه تجمع کرده‌اند
.

واردات بی‌رویه شیرخشک از سوی این وزارتخانه، در حالی صورت می‌گیرد که کارخانجات تولید محصولات لبنی با استفاده از هر یک کیلو شیرخشک، درواقع آن را جایگزین یازده کیلو شیر تازه کرده و با توجه به قیمت 2500 تا 2600 تومانی آن، هزینه‌ای کمتر از نصف هزینه خرید شیر تازه داخلی را می‌پردازند؛ چراکه خرید هر کیلو شیر تازه از سوی کارخانه‌داران، تقریبا 500 یا 550 تومان هزینه دارد، در حالی که آنها با استفاده از شیرخشک وارداتی، عملا هزینه‌ای معادل 240 تومان برای معادل یک کیلو شیر تازه می‌پردازند
.

این گزارش با اشاره به عدم نظارت صحیح این وزارتخانه بر تولیدات کارخانجات لبنی می‌افزاید: با وجود تصویب وزارت بازرگانی مبنی بر این‌که کارخانجات لبنی حق استفاده از شیرخشک را در محصولات مشمول یارانه دولتی ندارند و حتی برای بقیه محصولات هم، حتما باید عبارت استفاده از شیرخشک روی بسته‌بندی محصول آورده شود، عملا تخلفات بسیاری در این زمینه انجام گرفته است.

بنا بر این گزارش، عده‌ای از متحصنان با اعتقاد به نادرستی آمار وزارت بازرگانی که اعلام داشته 75 درصد خوراک دام، جو است و با توجه به کاهش قیمت آن، دامداران باید محصول خود را 150 تا دویست تومان کمتر از سال گذشته بفروشند، اظهار داشتند: معدل جو مصرفی برای دام، 12 تا 13 درصد است، در حالی که دیگر نهاده‌های دامی در سال گذشته 110 درصد افزایش قیمت داشته و بنابراین ارایه این آمار نادرست، تنها توجیهی برای این عملکرد نادرست این وزارتخانه است
.

گفتنی است، تاکنون هیچ‌یک از مسئولان این وزارتخانه برای پاسخگویی به این معترضان، حضور نیافته‌اند
.

( خبرنگار تابناک)


دیدار نمایندگان تشکلهای بخش کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی
ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/۱/٢۱   کلمات کلیدی:

به گزارش آقای محمدرضائی بعداز ظهر پنجشنبه مورخه ٢٠/١/٨٨ نمایندگان تشکلهای بخش کشاورزی نشستی چند ساعته با آقای اسکندری وزیر جهاد کشاورزی و معاونین ایشان در سالن کنفرانس سازمان جهاد کشاورزی داشتند. در این جلسه مشکلات تمام بخشها توسط نمایندگان آن بخش مطرح شد.

 دیشب آقای مهندس امینی سخنگوی انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان و آقای محمدی نماینده کشاورزان شهرستان در جلسه هیئت دولت شرکت کرد و با ذکر مشکلات خشکسالی، حقآبه ها ودیگر مشکلات، جناب آقای دکتر احمدی نژاد دستور تخصیص مبلغ ۵٠ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی را دادند.


تجمع کشاورزان در میدان امام اصفهان برای استقبال از ریاست جمهور
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۸/۱/۱٩   کلمات کلیدی:

امروز مورخه ١٩/١/٨٨ جمع زیادی از کشاورزان برای استقبال ریاست جمهور و رساندن مشکل خشکسالی به ایشان در میدان امام اصفهان گردهم آمدند.

در ظهر امروز آقای محمدرضائی و آقای خشوئی با معاون وزیر نیرو دیدار داشته که با بحث وگفتگو و توجیح معاون وزیر جناب آقای مهندس یوسف پور مصوبه ای برای برسی  مشکلات آب حق آبه داران  توسط آب منطقه ای را گرفتند. 

بعد از ظهر امروز مسئولین انجمن حمایت از کشاورزان و انجمن خبرگان  وزیر جهاد کشاورزی آقای مهندس اسکندری را برای بازدید از مناطق خشک شده شرق شهرستان اصفهان همراهی کردند و در طی راه مشکلات بخش های مختلف توسط آنها عنوان شد.

 


ثبت نام برای حضور کشاورزان شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/۱/۱٧   کلمات کلیدی:

از کشاورزانی که مایل هستند در اردیبهشت ماه سال جاری (1388)  در یکی از جلسات علنی مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشند تا اول اردیبهشت جهت ثبت نام به دفتر انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان مراجعه نمایند.


دور دوم سفر استانی ریاست جمهور به استان اصفهان
ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/۱/۱٧   کلمات کلیدی:

در 19 فروردین ریاست جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد طی سفر های دور دوم استانی به استان اصفهان خواهند آمد.

از تمام کشاورزان شهرستان اصفهان دعوت می گردد. در مراسم سخنرانی ریاست جمهور مردمی ایران در میدان امام اصفهان حضور بهم رسانند، و با پلاکارد ها و شعار های سازنده و انقلابی مشکلات را به سمع ایشان برسانید.


جلسه کشاورزان در اسلام آباد و قرائت قطعنامه ای در مورد مشکلات وبی آبی کشاورزان
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/۱/۱٤   کلمات کلیدی:

در مورخ ١۴/١/٨٨ جلسه ای با حضور دکتر شهرزاد و نمایندگان کشاورزان و تعداد زیادی از کشاورزان شرق شهرستان اصفهان در اسلام آباد برگزار شد.

در این گردهمائی مشکلات توسط نمایندگان کشاورزان  بیان شد و سپس آقای دکتر شهرزاد  نماینده  مجلس پیگیری ها و کارهای انجام شده را ایراد نمودند و بعداز آن آقای دکتر مقتدائی در مورد حقآبه های کشاورزان صحبت نمودند و در خاتمه قطعنامه چندین بندی ایراد شد که توسط حاظرین با صلوات بر محمد (ص) تایید گشت ، این قطعنامه قرار است به دست ریاست جمهور جناب آقای احمدی نژاد رسیده و در صورت امکان در سفر استانی که ایشان در پیش دارند وی را برای بازدید از بحران خشکسالی به شرق شهرستان اصفهان آورده


به دعوت انجمن استاندار اصفهان از مناطق خشک وبی آب شرق شهرستان اصفهان دیدن نمودند
ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۸/۱/٥   کلمات کلیدی:

در مورخ 3/1/88 استاندار اصفهان جناب آقای بختیاری به اتفاق فرماندار اصفهان آقای حاجیان و بخشداران مربوطه و ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان جناب مهندس نریمانی و همچنین ریاست جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان جناب مهندس مرادمند و نمایندگان کشاورزان شهرستان اصفهان از مناطق خشک و بی آب و کشت نشده شرق شهرستان اصفهان بازدید کردند.

این بازدید با راهنمائی و تعین مسیر توسط نمایندگان کشاورزان انجام گرفت و از اول صبح تا آخر شب به طول انجامید، و امیدوار هستیم این بازدید در تصمیم گیری مسئولین موثر واقع شود، انشاالله