انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی کشور منصوب شد
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/۱/٢٥   کلمات کلیدی:

طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی ، موسی رهنمائی به عنوان رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور منصوب شد.

 

در این حکم به شماره 48415/020 مورخ 27/12/90 آمده است:

جناب آقای سیدموسی رهنمائی

 در اجرای ماده 24 آیین نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی مصوب مورخ 27/5/86 هیات محترم وزیران و بنا به پیشنهاد شورای مرکزی آن نطام، به موجب این حکم به مدت سه سال بعنوان رئیس شورای مرکزی و رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی کشور منصوب می شوید.

از خداوند متعال، موفقیت جنابعالی را در ساماندهی و نظارت بر امور صنفی تولیدکنندگان و بهره برداران و سایر وظایف و ماموریتهای پیش بینی در قانون، همگام با سیاست ها و برنامه های این وزارتخانه ها و تعامل با سایر دستگاه ها آرزومندم.

                                          صادق خلیلیان

                                         وزیر جهاد کشاورزی


برای حمایت از تولید داخلی باید از واردات جلوگیری شود
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/۱/۱٩   کلمات کلیدی:
استانها - اصفهان
شماره : 13910117000582
91/01/18 - 09:01
 نسخه چاپی
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:
 
برای حمایت از تولید داخلی باید از واردات جلوگیری شود

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: باید از واردات محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود جلوگیری شود تا تولیدکننده داخلی بتواند به تولید خود ادامه داده و از ورشکستگی آنها جلوگیری شود.

حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان از نام‌گذاری سال 91 به عنوان تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی به عنوان موج جدید نظام مدیریت تولید یاد کرد و اظهار داشت: اهمیت حیات‌بخش تولید در جهت خودکفایی و توسعه اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست، اما حفظ و صیانت و توسعه پایدار تولیدات کشاورزی کشور تحت شرایط رقابت جهانی، امری کلیدی و شایسته توجه مضاعف است که به درستی توسط رهبر انقلاب مطرح شده است.

وی ادامه داد: به صورت قطعی عملیاتی کردن این شعارمحوری نیاز به عزم جدی‌تر مدیران و مسئولان در هر مقام و جایگاهی دارد.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان تأکید کرد: برای نیل به دستاوردهای مهم در سال جاری بسان سال‌های قبل باید رفتار هر مسئولی بر پایه عقل، منطق و اعتقاد، استحکام بخش مبانی نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی این نام‌گذاری را از سوی رهبر انقلاب ارزشمند دانست و اظهار داشت: اگر می‌خواهیم استقلال اقتصادی داشته باشیم باید به تولید داخلی توجه بیشتری شود.

محمدرضایی تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های اخیر سعی در خودکفایی در محصولات کشاورزی و تکمیل کردن سفره غذا ملت ایران داشته باشیم که این امر با وجود آب کافی امکان‌پذیر است.

وی به کوشا بودن وزارت نیرو در حفظ و حراست آب‌ها تأکید کرد و ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی نیز در حمایت کردن از کشاورزان تمام سعی خود را به کار گیرد چرا که بخش کشاورزی به عنوان بخش مولد و اساسی پایه تولید و اشتغال در کشور است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان از حمایت تولید داخلی سخن گفت و افزود: مردم باید آگاه شوند حمایت از تولیدات داخلی باعث توسعه اقتصاد و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و هم‌چنین رفع بیکاری می‌شود، بنابراین نیاز است مسئولان و دست‌اندرکاران تولید در داخل کشور نیز نهایت تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی و مناسب‌سازی قیمت آن انجام دهند.

وی اضافه کرد: باید از واردات محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود جلوگیری شود تا تولیدکننده داخلی بتواند به تولید خود ادامه داده و از ورشکستگی آنها جلوگیری شود.

محمدرضایی از مشکلات دامداران سخن گفت و اظهار داشت: دامدار داخلی با گران بودن خوراک دام شیر را تولید کرده اما به علت واردات بی‌رویه شیرخشک، شیر تولید داخل را زیر قیمت تولید شده به فروش می‌رساند که این معضل موجب تعطیل شدن خیلی از دامداری‌ها شده و می‌شود.

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت (نظر شما)  زیر همین مطلب درج نمائید.


تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‏ ایرانى
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱/۱   کلمات کلیدی:

 

شعار امسال، "تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‏ ى ایرانى" است. ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانى حمایت کنیم؛ از سرمایه‏ ى سرمایه ‏دار ایرانى حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امکان‏ پذیر خواهد شد. سهم دولت در این کار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و کشاورزى است.

                                                              مقام معظم رهبری

 

 

کشاورزی و حوزه های مرتبط با آن به عنوان محور استقلال کشور شناخته می شود.در حالی رهبر معظم انقلاب سال جدید را به‌عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نامگذاری کرده است که باید جهت‌گیری بخش‌های مختلف اقتصادی کشور به سمت تقویت تولیدات داخلی باشد.