انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

گزارشی از خسارات زلزله اصفهان دریافت نشده است
ساعت ۳:٠٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩٢/۱/۳۱   کلمات کلیدی:
گزارشی از خسارات زلزله اصفهان دریافت نشده است/ زلزله مردم را به پارکها کشاند
 
اصفهان – خبرگزاری مهر: مدیر کل حوادث غیر مترقبه استانداری اصفهان گفت: مرکز زلزله بامداد شنبه در اصفهان حبیب آباد بوده و در حال حاضر گزارشی از خسارت دریافت نکرده ایم.

منصور شیشه فروش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود:  زلزله 4.1 ریشتری در مرکز حبیب آباد اصفهان رخ داد.

وی ادامه داد: در اثر وقوع زلزله شهرهای شمال اصفهان، شاهین شهر، برخوار، خمینی شهر لرزید.

مدیر کل حوادث غیرمترقبه استان اصفهان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه عوامل امدادی اکنون به محل وقوع زلزله اعزام شده اند بیان داشت: تا کنون خسارتی در مناطق روستایی گزارش نشده است.

شیشه فروش همچنین اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای ما در حال بررسی خسارات احتمالی در مناطق روستایی هستند.

مدیر کل حوادث غیرمترقبه استانداری اصفهان همچنین بیان داشت: لرزش زمین سبب شده تا مردم به سمت پارک ها روانه شوند.

لرزش شهر اصفهان سبب شد تا مردم شهر اصفهان روانه خیابان ها شوند.

بر اساس شواهد، مردم اصفهان در حال حاضر در خیابان ها بسر می برند.

 ۱۳۹۲/۱/۳۱ - 

مشکل زاینده‌رود با مدیریت یک‌پارچه برطرف می‌شود/ اصفهان مدیون کشاورزان
ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/٢٦   کلمات کلیدی:

 استانها – اصفهان

شماره : 13920126000705

92/01/26 - 16:32

نسخه چاپی

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

 مشکل زاینده‌رود با مدیریت یک‌پارچه برطرف می‌شود/ اصفهان مدیون کشاورزان

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: مردم اصفهان بازگشایی مجدد آب به رودخانه زاینده‌رود را مدیون کشاورزان هستند و تنها راهکار ‌‌برطرف شدن مشکل رودخانه زاینده‌رود اجرای مدیریت یکپارچه است.

خبرگزاری فارس: مشکل زاینده‌رود با مدیریت یک‌پارچه برطرف می‌شود/ اصفهان مدیون کشاورزان
 

حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: با همکاری مسئولان استان، پیگیری‌ها و پافشاری‌های کشاورزان برای جاری شدن آب در رودخانه، در حال حاضر آب به زاینده‌رود بازگشته و نه تنها سبب خوشحالی مردم اصفهان شده بلکه مردم سراسر کشور نیز از این رویداد مهم شاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه این شادی به بهای سنگینی برای کشاورزان به مردم اصفهان رسیده است، اضافه کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور مسئولان استانی و کشوری، مصوب شد که آب به مدت 105 روز برای کشت بهاره حق‌آبه‌داران اصفهانی جاری شود.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه با توجه به این مصوبه از 15 فروردین ماه امسال خروجی آب سد زاینده‌رود افزایش یافت، تصریح کرد: همچنین چهار روز پس از این موضوع آب به شهر اصفهان رسیده و زمینه‌های شادی و نشاط مردم را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه البته مردم اصفهان بازگشایی مجدد آب به رودخانه زاینده‌رود را مدیون کشاورزان هستند، ادامه داد: 10 روز پس از بازگشایی دریچه‌های سد زاینده‌رود آب به دریچه‌های آب‌رسانی کشاورزان رسیده و سپس آب در میان آنها تقسیم شده است.

محمدرضایی با بیان اینکه بر اساس مصوبات صورت گرفته مقرر شده است که آب در اختیار سهم‌ آبه‌داران قرار نگیرد و تنها حق‌آبه‌داران از آب زاینده‌رود استفاده کنند، تاکید کرد: در حال حاضر این موضوع اعتراض سهم‌آبه‌داران را به دنبال دارد.

وی افزود: بر اساس مصوبات هیئت دولت مسئولان باید مصرف آب صنایع، شرب، آب انتقالی به استان یزد و همچنین برداشت آب در بالادست زاینده‌رود در استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری را کنترل و به میزان مصوب شده کاهش بدهند تا کشاورزان حق‌آبه‌دار کشت خود را به ثمر برسانند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: در صورتی که برداشت‌های صورت گرفته از آب سد زاینده‌رود کنترل نشود میزان دبی آب در شرق اصفهان کاهش یافته و سبب نوسان آب در دریچه‌های آب‌رسانی می‌شود و در نهایت با این همه انتظار مردم و کشاورزان و صرف هزینه‌های مختلف کشت کشاورزان به ثمر نمی‌رسد و آب خارج شده از سد به هدر می‌رود.

وی با اشاره به راهکار مورد نظر برای برطرف شدن مشکل رودخانه زاینده‌رود اظهار کرد: تنها راهکار برطرف شدن مشکل رودخانه زاینده‌رود اجرای مدیریت یک‌پارچه آن از سراب تا پایاب توسط وزارت نیرو و به صورت بی‌طرفانه و با در نظر گرفتن سابقه حق‌آبه‌داران است،

محمدرضایی به تغییر خط مرزی بین استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و ادامه داد: نتیجه این موضوع نابودی زاینده‌رود، شهر اصفهان و مشکلاتی برای کشاورزان اصفهان بوده و در اثر این تصمیم غیر‌اصولی و غیر‌کارشناسی آب شرب نیز به اصفهان نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه بازگرداندن خط مرزی به 20 سال گذشته یکی از خواسته‌های کشاورزان شرق و غرب اصفهان است، تصریح کرد: مسئولان استان چهارمحال و بختیاری با نفوذ خود در هیئت دولت چندین بار خط مرزی دو استان را تغییر داده‌اند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه این استان برای سومین مرتبه نیز وسط دریاچه زاینده‌رود را مورد هدف قرار داده است، ادامه داد: البته مسئولان و نمایندگان مردم استان اصفهان باید با قاطعیت با این تغییر برخورد و برای برطرف شدن آن تمام تلاش خود را انجام بدهند.

وی با اشاره به بارور‌سازی ابرها تاکید کرد: پس از تجمع و اعتراض کشاورزان، جلسه هیئت دولت مصوباتی داشته است که اختصاص 10 میلیارد تومان برای بارور‌سازی ابر‌ها یکی از این مصوبات محسوب می‌شود که تمام این مبلغ باید برای این موضوع هزینه شود.


برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٢/۱/٢٦   کلمات کلیدی:
نسخه چاپی
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان:
برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر وضعیت زاینده‌رود مطلوب بوده و برداشت غیر مجاز از آن نمی‌شود و در صورت مشاهده موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

خبرگزاری فارس: برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد
 

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به جاری شدن آب در زاینده‌رود اظهار کرد: پیش از باز شدن آب زاینده‌رود به مدت 20 روز، ساماندهی رودخانه انجام و یک تیم نظارتی از شرکت آب منطقه‌ای و نیز سازمان جهاد کشاورزی بر چگونگی برداشت آب نظارت کردند.

وی افزود: رودخانه زاینده‌رود دارای پستی و بلندهای زیادی است که توسط چندصد دستگاه کامیون خاک‌ریزی شده و در جاهایی که گودی بود ریخته شد و سطح آن مسطح شد تا آب با کمترین توقف جاری باشد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت زاینده‌رود مطلوب و برداشت غیر مجاز از آن صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: یک تیم تخصصی از سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای و نیز نماینده کشاورزان تشکیل شده است که در مسیر گذر زاینده‌رود از فلاورجان، درچه، زرین‌شهر، مبارکه بر مسیر و موانع نظارت و برداشت‌های غیر مجاز را کنترل کنند.

شیشه فروش گفت: زمان رهاسازی آب در زاینده‌رود نتیجه یک کار کارشناسی شده بود که بهترین موقع رهاسازی آب در زاینده‌رود برای کشت بهاره را از نیمه دوم فروردین ماه دانستند.

وی افزود: سفره‌های زیر زمینی خالی شده بود و با جاری شدن مجدد آب در زاینده‌رود، سفرهای زیر زمینی سیراب و کشت کشاورزی تضمین شد.


سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بر شما مبارک
ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٢/۱/٢   کلمات کلیدی:

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

**********************************

حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد و هچنین سال

 

"حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی"

 

که توسط مقام عظمای ولایت امام خامنه ای نام گذاری شده

رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت ومعنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان مسئلت مینمایم

 

انجمن حمایت از کشاورزان