انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

حفظ آب برای کشت پاییزه، مطالبه کشاورزان شرق اصفهان
ساعت ٦:٢٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۳/۳۱   کلمات کلیدی:

تاریخ انتشار : 30 خرداد 1394  -   5:40:09 بعدازظهر

 حفظ آب برای کشت پاییزه، مطالبه کشاورزان شرق اصفهان

 انتخاب خبر: به گفته حسین محمدرضایی رییس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان، در اوایل سال گذشته بود کشاورزان شرق برای گرفتن حقابه خود در جوار امامزاده چهارمیان در برآن شمالی خیمه زده تجمع کردند و پس از آن وزیر نیرو به اصفهان سفر کرد تا درباره مطالبات کشاورزان اصفهان آگاه شود و از کم و کیف آنچه آنان مطالبه می کنند باخبر شود. وزیر نیرو در سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که آب را به طور کامل به کشاورزان برمی گرداند اما این روزها پس از گذشت چندین ماه تنها با آب داده شده حدود40 درصد از زمین های کشاورزان به زیر کشت رفت و با تنش های ایجاد شده در توضیع آب باعث افت تولید در بعضی از مزارع کشاورزان شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 40 درصد زمین های حق آبه داران شرق اصفهان زیر کشت پاییزه رفته است، به خبرنگار سایت انتخاب خبر گفت: کشاورزان استان از مسئولان کشور، شورای عالی آب و استاندار خواهان حفظ آب برای کشت پاییزه سال جاری هستند.

محمدرضایی تصریح می کند: 40 میلیون متر مکعب آب برای زنده مانده زاینده رود در سطح شهر اصفهان در نظر گرفته شده است که از سد نیکو آباد در استان اصفهان رها سازی شود. این مقدار آب از ابتدای پارک ناژوان نزدیک نیروگاه اسلام آباد به رودخانه زاینده رود می ریزد.

وی ادامه داد: اکنون این مقدار آب با اضافه شدن پس آب فاضلاب جنوب شهر اصفهان تا شهر اژیه رسیده است و به دلیل اینکه حجم آب کم است مدت زمانی طول می کشد تا به تالاب گاو خونی برسد.

رییس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با بیان اینکه این مقدار آب برای سیراب کردن تالاب گاوخونی کافی نیست، خاطرنشان کرد: با این مقدار تنها درختان و بیشه های خشک از لحاظ آبی تامین می گردند و برای محیط زیست لازم و مناسب است.

محمدرضایی تصریح کرد: این مقدار آب چون با آب فاضلاب مخلوط است مشکلاتی به همراه دارد.

به گزارش انتخاب خبر، وی با بیان اینکه آبی که برای حق آبه تالاب گاوخونی در نظر گرفته شده است 175 میلیون متر مکعب است، تصریح کرد: اگر این آب به تالاب داده شود بخشی از آن نجات پیدا می کند. باید از برداشت های بی رویه در استان بالادست  و همچنین در بالادست زاینده رود در استان اصفهان جلوگیری شود تا این مقدار آب به تالاب گاوخونی برسد.

وی تاکید کرد: همشهریان باید در استفاده از آب شرب دقت کنند و سازمان های صنعتی نیز باید از مصرف بی رویه و بی حد و حصر آب خودداری کنند.

این عضو کمیته آب ذیل مجمع نمایندگان مجلس با اشاره به شرایط نسبتاً مناسب کشت با توجه به مراقبت کشاورزان و میزان حجم آب باز شده، اظهار داشت: مناطقی در شرق اصفهان به دلیل خشکسالی و گرمای هوا و تنش در حجم آب دچار خسارت شدند اما در مجموع، شرایط نسبتاً راضی‌کننده است.

وی در خصوص میزان خسارت وارد شده به کشاورزان شرق اصفهان، گفت: هنوز به طور دقیق میزان خسارت مشخص نیست چرا که برداشت محصولات به طور کامل انجام نشده است.

رییس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان تأکید کرد: بیمه محصولات کشاورزی فقط 10 درصد از خسارت واقعی محصولات را پرداخت می کند و به این دلیل بیشتر کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود تمایل دارند.

وی در خصوص اینکه تاکنون چه محصولاتی برداشت شده است، گفت: در حال حاضر محصول جو برداشت شده و گندم حال برداشت است.

محمدرضایی با اشاره به اینکه کشت غالب منطقه گندم و جو است، افزود: در سال زراعی جاری 30 هزار هکتار گندم و 10 هزار هکتار جو  در شرق اصفهان کشت شده  البته در مناطق غربی استان نیز برنج کشت شده است.

وی همچنین یادآور شد: در کشت پاییزه گذشته به دلیل گرمای هوا و خشکسالی آب زاینده رود در سه نوبت پاییز، اواخر زمستان و اوایل بهار تا اوایل خرداد ماه برای کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شد.

وی با بیان اینکه بازگشایی هر چه بیشتر آب از سد زاینده رود برای محیط زیست مفید است، اظهار داشت: با توجه به معضل ریزگردها و آلودگی هوا این امر می تواند کمک بسیاری به محیط زیست و گردشگری استان کند.

وی با تأکید بر اینکه کم آبی و خشکسالی سال‌های اخیر حدود 100 هزار هکتار از این زمین‌های استان را از دور تولید محصول خارج کرده است، گفت: کشاورزان استان از مسئولان کشوری و شورای عالی آب و استاندار خواهان حفظ آب استان  برای کشت پاییزه سال جاری هستند.

گزارش از: زهره قندهاری

 


کشاورزان امسال خواهان حفظ آب برای کشت پاییزه هستند
ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/٢٦   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

کشاورزان امسال خواهان حفظ آب برای کشت پاییزه هستند

25 خرداد 1394 ساعت 14:22

خبرگزاری ایمنا: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با اشاره به اینکه 40 درصد زمین های حق آبه داران شرق اصفهان زیر کشت پاییزه رفته است، گفت: کشاورزان استان از مسئولان کشور، شورای عالی آب و استاندار خواهان حفظ آب برای کشت پاییزه سال جاری هستند.

حسین محمدرضایی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به شرایط نسبتا مناسب کشت با توجه به مراقبت کشاورزان و میزان حجم آب باز شده، اظهار داشت: مناطقی در شرق اصفهان به دلیل خشکسالی و گرمای هوا و تنش در حجم آب دچار خسارت شدند اما در مجموع شرایط نسبتاً راضی‌کننده است.

وی در خصوص میزان خسارت وارد شده به کشاورزان شرق اصفهان، گفت: هنوز به طور دقیق میزان خسارت مشخص نیست چرا که برداشت محصولات به طور کامل انجام نشده است. 

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان تاکید کرد: بیمه محصولات کشاورزی فقط 10 درصد از خسارت واقعی محصولات را پرداخت می کند و به این دلیل بیشتر کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود تمایل دارند.

وی در خصوص اینکه تاکنون چه محصولاتی برداشت شده است، گفت: در حال حاضر محصول جو در حال برداشت بوده همچنین برداشت گندم به زودی آغاز می شود.

محمدرضایی با اشاره به اینکه کشت غالب منطقه گندم و جو است، افزود: تاکنون 30 هزار هکتار گندم و 10 هزار هکتار جو  در شرق اصفهان کشت شده  البته در مناطق غربی استان نیز برنج کشت شده است.

وی همچنین یادآور شد: در کشت پاییزه گذشته به دلیل گرمای هوا و خشکسالی آب زاینده رود در سه نوبت پاییز، اواخر زمستان و اوایل بهار تا اوایل خرداد ماه برای کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شد

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان اظهار داشت: برای کشت پاییزه امسال 400 میلیون متر معکب آب زاینده رود به کشاورزان استان اختصاص داده شد که 50 درصد این آب به شرق اصفهان رسید همچنین 50 درصد بقیه به هدر و یا توسط کشاورزان بالادست زاینده رود در استان همجوار استفاده و یا مورد استفاده غرب،  شمال  و جنوب اصفهان قرار گرفت با این وجود امسال با بارندگی نسبتا مناسب آب بیشتری نسبت به برنامه به کشاورزان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه بازگشایی هر چه بیشتر آب از سد زاینده رود برای محیط زیست مفید است، اظهار داشت: با توجه به معضل ریزگردها و آلودگی هوا این امر می تواند کمک بسیاری به محیط زیست و گردشگری استان کند.

محمدرضایی یادآور شد: بعد از اعتراض سال گذشته کشاورزان و سفر وزیر نیرو به اصفهان برای کشت تمام زمین ها وعده آب کامل به کشاورزان داده شد که متاسفانه با توجه به میزان آب تخصیصی حدود 40 درصد اراضی زیر کشت رفت.

وی با تاکید بر اینکه کم آبی و خشکسالی سال‌های اخیر حدود 100 هزار هکتار از این زمین‌ها را از دور تولید محصول خارج کرده است، گفت: کشاورزان استان از مسئولان کشوری و شورای عالی آب و استاندار خواهان حفظ آب استان  برای کشت پاییزه سال جاری هستند.

 کد مطلب: 194219

آدرس مطلب : http://www.imna.ir/fa/doc/news/194219/

خبرگزاری ایمنا


برداشت‌های غیرمجاز در بالادست زاینده‌رود هم چنان ادامه دارد
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/۱٢   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم:

برداشت‌های غیرمجاز در بالادست زاینده‌رود هم چنان ادامه دارد

سرویس: استانها ، تاریخ: ۱۲/خرداد/۱۳۹۴ - ۰۰:۴۸ ، شناسه خبر: ۷۵۷۸۸۸

خبرگزاری تسنیم: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: متاسفانه هنوز برداشت‌های غیرمجاز در استان چهارمحال و بختیاری و بالادست رودخانه زاینده رود در اصفهان صورت می‌گیرد.

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به وضعیت آب در زاینده‌رود اظهار داشت: جریان آب از سد زاینده‌رود بسته شده و تنها 20 مترمکعب آب از سد زاینده‌رود برای مصرف شرب، صنعت و باغات بالا دست زاینده رود در 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان جاری بوده که اگر آبی در بالادست باقی بماند به اصفهان می رسد.

وی افزود: از این مقدار 12.5 متر مکعب بر ثانیه به تصفیه خانه باباشیخ علی برای شرب  و چندین متر مکعب توسط صنایع برداشت می شود و با وجود آبخوان‌ها و چاه‌ها در بستر و حریم رودخانه بسیاری از آب باقی مانده مصرف می‌شود، بر اساس گفته مسئولان آب منطقه‌ای مقدار پرت آب از سد نکوآباد در مبارکه تا سد آبشار در شهر اصفهان 10 متر مکعب بر ثانیه است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان بیان کرد: با این تفاسیر بعید می‌دانم آبی به شهر اصفهان برای جاری بودن رودخانه برسد زیرا با توجه به فصل گرما و افزایش تبخیر بسیاری از آب مصرف می‌شود و برای جاری بودن زاینده رود آب بیشتری نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: با این حال کشاورزان نگران آب کشت پائیزه خود هستند زیرا تصور می‌کنند با جاری بودن آب در فصل تابستان ممکن است از مقدار آبی که برای کشت پائیز آنها در نظر گرفته شده، مصرف شود و برای آب پائیزه به مشکل مواجه شوند.

محمدرضایی با اشاره به بارندگی‌های سال زراعی جاری گفت: در امسال هزار و 600 میلی‌متر بارندگی در کوهرنگ و سرشاخه‌های زاینده ‌رود داشته‌ایم که با وجود این میزان بارندگی، انتظار حجم مناسبی از آب برای رها سازی ویژه کشاورزان در کشت پائیزه هستیم.

وی افزود: باید مصوبات 9ماده‌ای زاینده‌رود هر چه زودتر به صورت کامل عملیاتی شود، متاسفانه هنوز برداشت‌های غیرمجاز در استان چهارمحال و بختیاری و بالادست زاینده رود در اصفهان صورت می‌گیرد، پیش از این مقرر شد کنتور هوشمند در پمپ‌های مصرف کننده نصب شود که تاکنون تعداد کمی این کنتورهای هوشمند را نصب کرده‌اند و متاسفانه برداشت‌های غیر مجاز هنوز صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ج


خداحافظ زاینده‌رود/ تابستانی که رودخانه را خروشان نمی‌بیند
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/۳/۱۱   کلمات کلیدی:

با اتمام زمان آبیاری کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان؛

خداحافظ زاینده‌رود/ تابستانی که رودخانه را خروشان نمی‌بیند

10 خرداد 1394 ساعت 15:19

خبرگزاری ایمنا: طبق قرار قبلی از شب گذشته دریچه های سد زاینده رود که برای آبیاری کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان باز شده بود بسته شد و اصفهانی ها بار دیگر زاینده رود را بی آب می بینند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به اینکه طبق قرار قبلی از دهم خرداد ماه خروجی سد زاینده رود کاهش یافته است، اظهار داشت: سهم آبه تحویل آب به کشاورزان شرق اصفهان به اتمام رسیده و تا ۴۸ ساعت آینده کمبود آب در شهر اصفهان احساس می شود.

شفائی بیان داشت: در حال حاضر حجم سد زاینده امروز حدود ۵۶۰ میلیون متر مکعب بوده است.

وی در خصوص پیش بینی شرایط سد زاینده رود در شهریور ماه، گفت: با توجه به اینکه بیشترین ورودی به سد زاینده رود در اردیبهشت ماه و عمدتا از نوع برف نبود، ورودی در سد به صورت روان آب خواهد بود.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان نیز با تایید این خبر، بیان داشت: طبق قرار قبلی، دریچه های سد زاینده رود که برای کشت پاییزه کشاورزان بازگشایی شده بود بعد از سه مرحله بازگشایی از شب گذشته بسته شد.


حسین محمدرضایی با تاکید بر اینکه تا ۳ روز آینده اصفهانی ها دیگر زاینده رود را پر آب نمی بیند، تصریح کرد: طبق وعده قبلی قرار است ۲۰ متر مکعب آب از سد برای شرب، صنعت، باغات استان چهارمحال  و زنده ماندن زاینده رود رهاسازی شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با ۲۰ متر آب رها شده از سد، زاینده رود زنده می ماند یا خیر، اظهار داشت:  متاسفانه آبخور رودخانه زیاد است و اگر آب از سد نکوآباد به سمت رودخانه جریان داشته باشد جریان آب در داخل شهر اصفهان کم کم قطع می شود.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان افزود: اگر آب از سد نکوآباد به سمت شهر درچه و نهایتاً ناژوان وارد زاینده رود شود شاید آب راکدی در شهر اصفهان جریان خواهد داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر جریان رودخانه سیر طبیعی خود را داشته باشد به دلیل برداشت چاه های حریمی مسیر رودخانه و فرو رفت آب، زاینده رود خشک می شود.

محمدرضایی با بیان اینکه برای سه نوبت آبیاری کشت پاییزه کشاورزان اصفهان قرار بود ۴۰۰ میلیون متر مکعب از سد زاینده رود رها شود، افزود: اما کمی بیشتر از این میزان آب از سد رهاسازی شد.

وی ادامه داد: متاسفانه این میزان آب تحویلی از سد زاینده رود محاسبه شد و پرت آب در مسیر رودخانه نیز به حساب کشاورزان شرق اصفهان گذاشته شد که ما اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردیم.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با اشاره به اینکه طبق گفته مسئولان آب منطقه ای پیش از این ۹۰ متر مکعب آب در ثانیه آب از سد زاینده رود رهاسازی شده بود، تصریح کرد: با بسته شدن سد زاینده رود در حال حاضر ۲۰ متر مکعب آب از سد زاینده رود رها می شود.

وی به ۱۶۰۰ میلی متر بارندگی در سال آبی جاری اشاره کرد و گفت: با این میزان آب احتمال می رود پاییز امسال کشاورزان شرق اصفهان بتوانند برای کشت پاییزه خود سهم آبه شان را تحویل بگیرند.

کد مطلب: 192592

آدرس مطلب: http://imna.ir/vdcf10dy0w6d1ta.igiw.html

خبرگزاری ایمنا

 


دلیلی برای ادامه جریان آب در زاینده رود وجود ندارد
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/٥   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:

دلیلی برای ادامه جریان آب در زاینده رود وجود ندارد

 شناسهٔ خبر: 2760662 - سه‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶

استانها > اصفهان

 اصفهان- رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان درخصوص برخی اخبار برای ادامه جریان آب در زاینده رود گفت: اگر آب پشت سد بیش از حجم پیش‌بینی شده است دلیل نمی‌شود که این آب هدررود و آب جریان داشته باشد.

حسین محمدرضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل کمیته ۵ نفره رها سازی آب زاینده رود در روز گذشته اظهار داشت: بر اساس آخرین تصمیمات این کمیته مقرر شد آب جاری شده از سد در روز ۱۰ خرداد بسته شود.

وی در خصوص برخی اخبار منتشر شده در راستای ادامه جریان آب در رودخانه زاینده رود بیان داشت: اگر آب پشت سد بیش از حجم پیش‌بینی شده است دلیل نمی‌شود که این آب هدر رود و آب جریان داشته باشد.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان با  بیان اینکه آب پشت سد باید برای کشت پاییزه نیز حفظ شود، ابراز داشت:  ادامه جریان آب در رودخانه زاینده رود به گونه‌ای خواهد بود که آب تا پشت سد آبشار در شهر اصفهان جریان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح در واقع آب در شهر اصفهان راکد خواهد بود، اضافه کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان نیز اختصاص خواهد یافت.

http://www.mehrnews.com/print/2760662


آب زنده‌رود 10 خرداد بسته می‌شود
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/٥   کلمات کلیدی:

 کد خبر: 94030502898

سه‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴

آب زنده‌رود 10 خرداد بسته می‌شود

سرویس : استان ها - اصفهان

یک عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان از بسته شدن دریچه‌های سد زاینده‌رود در 10 خردادماه سال جاری خبر داد.

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، با اعلام این خبر افزود: آب جاری در رودخانه، حق‌آبه کشت پاییزه شرق اصفهان است که در تاریخ یاد شده بسته می‌شود و با حساب راه آبه آن تا سه روز تقریبا با همین حجم در رودخانه جاری است.

وی با بیان این‌که طبق مصوبات 400 میلیون مترمکعب در سال گذشته از محل سد زاینده رود برای غله کاری شرق تخصیص یافت، افزود: این آب از پاییز سال گذشته

تاکنون در سه مرحله باز شد که با توجه به پرت مسیر و برخی برداشت‌ها حدود 55 درصد آن به دست کشاورزان رسید و به دنبال آن 40 درصد اراضی شرق زیر کشت غله رفت.

رییس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان، با اشاره به حق‌آبه‌های تاریخی زاینده رود، تاکید کرد: با توجه به بارش‌های مناسب در سرشاخه‌های این رودخانه در کوهرنگ از وزارت نیرو و شورای عالی آب ذخیره آب برای کشت پاییزه سال 1394 را درخواست داریم.

انتهای پیام

http://isna.ir/fa/news/94030502898/


۱۰ خرداد ماه پایان جریان آب؛ نیمه پاییز زاینده رود بازمی‌گردد
ساعت ٢:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٤/۳/٥   کلمات کلیدی:
سرویس: استانها ، تاریخ: ۰۴/خرداد/۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸ ، شناسه خبر: ۷۵۰۶۷۶

 ۱۰ خرداد ماه پایان جریان آب؛ نیمه پاییز زاینده رود بازمی‌گردد

خبرگزاری تسنیم: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با بیان اینکه جریان زاینده رود برای مصرف کشاورزی تا ۱۰ خرداد ادامه داشته و در این روز آب از سد بسته می‌شود، گفت: نیمه پاییز آب به طور مجدد برای استفاده کشاورزان وصل می‌شود.

حسین محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به توقف جریان آب در زاینده رود اظهار داشت: جریان زاینده رود برای مصرف کشاورزی تا 10 خرداد ادامه داشته و در این روز آب از سد بسته می‌شود که 3 روز راه آبه دارد و از زمانی که بسته شود تا زمانی که دیگر آبی در رودخانه باقی نماند 3 روز طول می‌کشد و حدود 13 خرداد جریان آب در زاینده رود کاهش می‌یابد.

وی در پاسخ به آینکه آیا جریان آب به صورت کامل متوقف می‌شود و یا در حد کمی در رودخانه باقی می‌ماند، بیان کرد: مرجع تصمیم گیری در این مورد آب منطقه‌ای است و هنوز تصمیم گیری صورت نگرفته که آب به صورت کامل بسته شود یا برای زنده ماندن رودخانه مقداری در رودخانه جریان داشته باشد.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان افزود: اگر رودخانه مقدار زیادی آب بخورد و حجم زیادی آب نیاز داشته باشد، مجبور به بستن آب سد هستند و گرنه احتمال دارد آب در رودخانه باقی بماند.

وی با بیان اینکه قرار بوده نزدیک به 10 خرداد آب در رودخانه بسته شود، خاطرنشان کرد: برخی مزراع همچنان به آب نیاز دارند اما با توجه به پیش‌بینی‌ها و مصوبه‌های گذرانده در این روز آب بسته می‌شود در حالی که آبی که قرار بوده داده شود و وزیر قول آن را داده بود آب کامل به بخش کشاورزی است اما با این آب 40 درصد کشت انجام شد که با این 40 درصد به طور نسبی کشاورزی نجات پیدا کرده است.

محمدرضایی تصریح کرد: در فروردین سال 93 وزیر نیرو در جریان اعتراض کشاورزان قرار گرفته و در اصفهان قول داد که آب کامل را به کشاورزان دهند اما متاسفانه آب به صورت کامل داده نشد، آب کامل یعنی تمام زمین‌های کشاورزی، حق‌آبه‌داران و اشتراکی‌ها از آب استفاده کنند.

وی افزود: باید حجم و زمان آب بیشتر می‌شد تا همه بتوانند آب را گرفته و از آن استفاده کنند اما این امر محقق نشد و تنها 40 درصد زمین‌ها زیر کشت رفت.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با بیان اینکه جریان مجدد رودخانه در پاییز اتفاق می‌افتد، گفت: نیمه پاییز آب به طور مجدد برای استفاده کشاورزان برقرار می‌شود تا کشت پاییزه کشاورزان انجام شود.

انتهای پیام/ج

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/750676