انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

خلاصه ای ازفعالیت ها و پیگیری های انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان
ساعت ٥:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٥/٤/٥   کلمات کلیدی:

بسمه تعالی

اصفهان پایتخت فرهنگی جهان  اسلام

 

خلاصه ای ازفعالیت ها و پیگیری های انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

***************************

اولین انجمن به ثبت رسیده توسط وزرارت کشور در کل کشور

انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان اولین انجمن به ثبت رسیده توسط وزرارت کشور در کل کشور می باشد. و تمام مشکلات بر سر راه این انجمن، و راه گشای تشکلهای بعدی می باشد.

 

دوره آموزش شیلات

 یک دوره سه روزه کلاس آموزش آبزیان توسط انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با همکاری شیلات اصفهان جهت اعضای علاقمند این انجمن از تاریخ 28/3/85 لغایت 30/3/85 در فرهنگسرای کوثر شهر خوراسگان تشکیل شد.

 

دوره آموزش سرویس و نگهداری تراکتور

 در مورخه 25/2/85 یک دوره آموزش سرویس ونگهداری تراکتور به مدت دو روز در فرهنگسرای کوثر شهر خوراسگان با هماهنگی انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان و با همکاری مدیریت و اداره ترویج جهادکشاورزی شهرستان اصفهان و سازمان جهاد کشاورزی وشورای وشهرداری شهر خوراسگان، برای اعضای علاقمند انجمن به این دوره برگزار گردید. و در نهایت گواهینامه پایان دوره سرویس و نگهداری تراکتور صادر و به شرکت کنندکان تحویل گردید.

 

سفر علمی آموزشی، فرهنگی، سیاحتی به استانهای خوزستان و فارس

          در مورخ 10/2/85 لغایت 15/2/85 با اعلان قبلی وثبت نام از داوطلبین به قید قرعه تعدادی از اعضای انجمن جهت بازدید از مزارع و باغات وگلخانه ها و از سیستم آبیاری تحت فشار شهرستانهای دزفول و شوش وشوشتر و بازدید از مکانهای زیارتی و سیاحتی و مناطق جنگی در استان خوزستان دیدن کرده و در نهایت به استان فارس به زیارت شاهچراغ  رفته و به اصفهان بازگشتیم این اردوی با هماهنگی انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان و با همکاری مدیریت و اداره ترویج جهادکشاورزی شهرستان اصفهان انجام گرفت که در نهایت آموزنده و برای کشاورزان مثمرثمر واقع شد.

 

دفتر نمایندگی انجمن در عاشق آباد رهنان شکل گرفت

  در روز جمعه ½/85 دفتر نمایندگی انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان در عاشق آباد رهنان شکل گرفت و آقای حسن ذلفقاری به عنوان نمایندة عاشق آباد واقع در خیابان امام خمینی معرفی گردید.

 

در استانة سال جدید دفتر نمایندگی انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان در حسن آباد جرقویه شکل گرفت

 

در روز شنبه 19/1/85 هیأت مدیره انجمن به در خواست کشاورزان حسن آباد جرقویه به آن محل رفته و برای کشاورزانی که در مسجد جامع  آن شهر گردهم آمدبودند در رابطه با اهداف و پیگیری های انجمن توضیح های لازمه را داده وسپس در همین رابطه به پرسش های آنها پاسخ دادند در همانجا تعدادی چشم گیری به عضویت این انجمن در آمدند و آقای داود صادقی به عنوان نمایندة این انجمن معرفی گردید.

 

دیدار با آقای دکتر جهانسوز معاون وزیر در ترویج ونظام بهره برداری وزارت جهاد کشاورزی

 در روز پنجشنبه 17/1/85 حسین محمدرضائی رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با هماهنگی آقای دکتر آقایا مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، دیداری با معاون وزیر جهاد کشاورزی، آقای دکتر جهانسوز از ترویج ونظام بهره برداری وزارت جهاد کشاورزی وآقای مهندس غلامحسین طباطبائی مدیرکل دفتر تعاونی های واحد های خرد دهقانی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با رفع ایراد های صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، و بیمة خدمات درمانی روستائی که با رشت وافزایش جمعیت روستاها و به شهر تبدیل شدن بعضی از روستا ها، و همچنین کشاورزانی که به هر دلیل در شهر زندگی می کنند ولی کشاورزی آنها در روستا ها و مزارع اطراف شهر ها می باشد، از بیمة خدمات درمانی روستائی و بیمه صندوق اجتماعی روستائیان و عشایر محروم گشته اند، بحث و گفتگو نمودند. که مسئولین محترم موارد ذکر شده توسط رئیس هیأت مدیره انجمن را تأیید نموده، و قول مساعد برای پیگیری رفع این مشکلات را دادند.

 

حضور هیئت مدیره در جلسات مختلف رفع مشکلات آب زاینده رود

حضور هیئت مدیره انجمن در تمامی جلسات روستائی که با حضور نمایندگان کشاورزان و مسئولین آب منطقه ای استان اصفهان و مسئولین سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان و آقای کامران و خانم اخوان نمایندگان شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با حل مشکل آب زاینده رود، که خوشبختانه نتیجه این جلسات در تصمیم گیری به نفع کشاورزان خاتمه یافت.

 

پخش اطلاعیه زیر از صدا

پخش اطلاعیه زیر از صدا و سیمای استان اصفهان از طرف انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان جهت آگاهی مردم عزیز اصفهان برای روز سیزدهم فروردین ( روز طبیعت ) که به طبیعت زیبا می روند.

  توجه

مردم عزیز وطبیعت دوست اصفهان و میهمانان گرامی، پایان محرم و صفر ماههای غم آل طاها و سالروز جمهوری اسلامی ایران و سال جدید بر شما مبارک باد .

روز سیزدهم فروردین روز طبیعت، روزی است که همه به طبیعت روی آورده، از مردم طبیعت دوست و فهیم تقاضا می گردد در این روز مواظب نعمت های الهی و مزارع، و دسترنج کشاورزان زحمتکش باشند، روزی خوش و سال خوبی برای شما آرزو داریم .  (انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان)

 

مهندس تقی رجبی

ملاقات با آقای مهندس تقی رجبی، مدیرکل برنامه ریزی توسعه تشکلهای وزارت جهادکشاورزی و مطرح کردن مشکلات کشاورزان و تشکلهای بخش کشاورزی و استفاده از بیانات ایشان برای پیشرفت انجمن در کار ها و پیگیریها .

حضور هیئت مدیرة انجمن در جلسه ها در دفتر حراست سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با حضور مسئولین سازمان و نمایندگان نهاد ریاست جمهوری جهت پیگیری مسائل و مشکلات کشاورزان و دامداران.

 

دیدار با آقای دکتر آقایا

دیدارهای مختلف با آقای دکتر آقایا مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان  جهت اعلام آمادگی انجمن برای همکاری با سازمان جهاد کشاورزی وهمفکری جهت پیشبرد انجمن و رفع مشکلات کشاورزان شهرستان اصفهان.

 

دیدار حضوری با ریاست جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد

دیدار حضوری با ریاست جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد جهت مطرح کردن بعضی از مشکلات کشاورزان ، حسین محمدرضائی (رئیس هیئت مدیره) و مسعود دائی (منشی وسخنگو ) صبح روز 6/11/84  به دفتر ریاست جمهوری رفته و بعد از طی مراحل قانونی و حفاظتی با آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور دیدار کردند. و عملکرد انجمن و مشکلات کشاورزان را برای او مطرح نموده، و گذارش کامل آن را کتباً در اختیار ایشان قرار دادند .

دکتر احمدی نژاد از تشکیل چنین انجمنی خوشحال و ابراز رضایت نموده و مسئولین انجمن را برای چنین کار بزرگی که به سود کشاورزان است تشویق کردند، ریاست جمهور قول پیگیری مشکلات مطرح شده را دادن. که در همین رابطه از دفتر ایشان نامه های پیگیری مشکلات برای دفتر انجمن ارسال شده.

مشکلات مطرح شده :

1 -  نداشتن بیمه تامین اجتماعی ( نداشتن بازنشتگی ).

2  -  تامین امنیت جانی و مالی برای کشاورزان ( استفاده از نیروی انتظامی برای روستا ها).

3  -  ایجاد و راه اندازی یک شبکه تلویزیونی کشاورزی (شبکه کشاورز).

4 – کوچک شمردن شغل کشاورز و به شوخی گرفتن کشاورز در برنامه های تلویزیونی.

5 -  با وجود بحران آب در اصفهان سازمان آب منطقه ای اصفهان مبادرت به فروش آب به کویرهایی که تا بیست سال آینده هم آباد نخواهد شد نموده و به مناطقی که آباد بود و از دوران شیخ بهائی تقسیم نامه آب دارد وموجود می باشد، درصد خیلی کمی آب داده و کم کم به بیابان تبدیل خواهد شد.

6 –  ایجاد عدم اعتماد به سخنان رئیس جمهور در راستای بخشودگی دیر کردهای وام های کشاورزی .                                                                           

7-  کمک به پا گرفتن تشکل های کشاورزی غیر دولتی و غیر سیاسی ( NGO )

 

تقدیم لوح های تقدیر و هدایا به کشاورزان نمونه شهرستان اصفهان

صبح روز یکشنبه مورخ 16/11/84  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان با همکاری روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی و انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان مراسمی به منظورتجلیل و تقدیر از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی شهرستان اصفهان برگزار گردید که فرماندار محترم اصفهان آقای حاجیان در همین رابطه سخنانی بیان نمودند.

             قطنامه ای مشتمل بر شش ماده توسط آقای دائی سخنگوی انجمن در رابطه با آمادگی اعضا انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان از سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال پرونده هسته ای ایران در شورای حکام و آژانس انرژی اتمی قرائت نمود، که در پایان توسط کشاورزان و حاضرین در مراسم با تکبیر و صلوات بلند حمایت خود را اعلام نمودند.

مراسم تقدیم لوح های تقدیر و هدایا به بیش از چهل نفر از نمونه های بخش کشاورزی شهرستان اصفهان. آقای رمضان امینی یکی از اعضای انجمن به عنوان نمونه استانی در بخش دزت دانه ای  و همچنین، تقدیم لوحی به آقای ملکوتی کارشناس سیاسی وزارت کشور (فرمانداری) و تقدیم  لوحی دیگر به آقای فلاح رئیس شورای شهر خوراسگان  جهت سپاس و قدردانی از همکاریهای آنها  با انجمن و در نهایت تقدیم لوحی به حسین محمدرضائی رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان به خاطر همکاری های انجمن با سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان  و پیگیری های مداوم انجمن در رابطه با رفع مشکلات کشاورزان.

*****************************************

قطعنامه ای از طرف انجمن

هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و اعمال تروریستی به حرمین شریفین امام هادی علیه السلام و امام حسن عسگری علیه السلام که توطئه طراحی شده توسط دشمنان اسلام است را محکوم میکنیم. که از صدا و سیمای استان اصفهان به صورت اطلاعیه از طرف انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان پخش گردید.

*************************************

ورود آبهای سرگردان در زاینده رود،  به زهکشهای خاکی مناطق کم آب

پیگیری انجمن جهت  ورود آبهای سرگردان در زاینده رود،  به زهکشهای خاکی مناطق کم آب، که به شدت مشکل خشگ سالی داشته ودارند، از طریق سازمان آب منطقه ای اصفهان و امور آب وخاک سازمان جهاد کشاورزی. که با همکاری سازمان های  مربوطه آب در زهکشها جریان یافت و برای  ازدیاد سفرهای آب زیر زمینی  مفید واقع شده.

****************************************

پیگیری خسارت سبزیکار ها

 پیگیری خسارت سبزیکار ها توسط انجمن در وزارت جهاد کشاورزی و فرمانداری اصفهان و سازمان  و مدیریت جهاد کشاورزی تا موقعی که پول به حساب کشاورزان سبزیکار واریز شد.

**************************************

همایش مواد بیولوژیک

در مورخه 26/7/1384همایش آموزشی مواد بیولوژیک که به همت شرکت مهندسی فناوری زیستی فرزانگان نماینده موسسه فن آوری زیستی آسیا و با ، همکاری انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان برگزار گردید.

************************************

همایش ها و گردهمائی ها

برپائی همایش ها و گردهمائی های مختلف در رابطه با کشاورزی و زیر بخش های آن که با شرکت اعضای انجمن و دیگر کشاورزان،  اساتید دانشگاه ،  فارع التحصیلان رشته های کشاورزی،  مددکاران ترویجی، مسئولین سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان.  با همکاری شورای اسلامی شهر خوراسگان تشکیل شده است.

**********************************

اردو های علمی آموزشی فرهنگی، سیاحتی

بردن اعضای انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان به استان های مختلف کشور جهت بازدید های علمی آموزشی فرهنگی تفریحی جهت بالا بردن سطح اطلاعات اعضای خود و تبادل نظر بین کشاورزان، با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان انجام گرفته است.

**********************************

دیدار با مقام معظم رهبری

دیدار با مقام معظم رهبری در هفته کشاورز که در این دیدار سه تن از اعضای انجمن حضور داشته ، 1 – حسین محمدرضائی رئیس هیأت مدیره 2 – مسعود دائی منشی و سخنگوی انجمن 3 –  منصور محمدی از اعضای انجمن که در این دیدار موفق به دادن یک نامه به رهبر بزرگوار در رابطه با بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان که شامل بازنشستگی و درمانی باشد شدند.

***********************************

تشکیل کمیته ها

  این انجمن تا بحال تعدادی کمیته تشکیل داده همچون کمیته آب ، کمیته بیمه،  کمیته آموزش، کمیته مکانیزاسیون ، کمیته گیاهپزشگی ، کمیته حل اختلاف و مشاوری حقوقی، کمیته خبرنامه، کمیته بازاریابی و فروش محصولات اعضای خود، که به یاری خدا کمیته های بعدی هم تشکیل خواهد گردد.

************************************