انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

پیش‌فروش آب تونل سوم کوهرنگ به بخش‌های غیرکشاورزی/ کشاورزان سهمی ندارند
ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩۱/۱٠/۱   کلمات کلیدی:

رئیس کمیته آب نظام صنفی کشاورزی اصفهان مطرح کرد:

پیش‌فروش آب تونل سوم کوهرنگ به بخش‌های غیرکشاورزی/ کشاورزان سهمی ندارند

۵۰ متر باقی مانده احداث تونل، معطل اعتبار است

27 آذر 1391 ساعت 13:49

خبرگزاری ایمنا: رئیس کمیته آب نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: با افتتاح تونل سوم کوهرنگ، آب آن پیش از این به بخش های شرب و صنعت پیش فروش شده و کشاورزی سهمی از تونل نخواهد داشت.


مجید خشوعی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به این که حدود ۱۴ سال است که تونل سوم کوهرنگ به دلیل مشکلات در اجرا پرهزینه شده است، اظهار داشت: به گفته برخی مدیران استان بزرگترین مشکل تونل سوم کوهرنگ، تامین اعتبار آن است.
وی با بیان این که گسل های پیشروی؛ اجرا و اتمام طرح تونل سوم کوهرنگ را پرهزینه کرده است، افزود: به گفته مسئولان حدود ۵۰ متر باقی مانده از تونل، معطل اعتبار است.
رئیس کمیته آب نظام صنفی کشاورزی اصفهان با تاکید بر این که تونل سوم کوهرنگ قرار است در طول ۴ سال نخست بعد از بهره برداری و تا قبل از ساخت سد بر روی آن، ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب وارد حوزه زاینده رود شود، تصریح کرد: متاسفانه پیش فروش آب این تونل برای بخش های غیر کشاورزی اجرا شده است.
وی تاکید کرد: وزارت نیرو و همچنین استان در مصوبات مختلف خود فقط به تامین آب شرب و صنعت توجه می کنند.
خشوعی با اشاره به طرح های مختلف آبرسانی به فلات مرکزی، گفت: سال هاست که طرح های مختلف برای حل مشکل کم آبی این منطقه مطرح شده که فقط در حد حرف باقی مانده است.
وی با بیان این که تاکنون مطالعات طرح بهشت آباد انجام شده، افزود: متاسفانه هنوز مصوبه ای از طرح بهشت آباد برای اختصاص آب به بخش کشاورزی دیده نشده است.
رئیس کمیته آب نظام صنفی کشاورزی اصفهان به طرح های آبرسانی به حوضه زاینده رود اشاره کرد و اظهار داشت: طرح انتقال آب از خزر به فلات مرکزی نیز هنوز مصوبه ای در خصوص تامین آب بخش کشاورزی ندارد.
وی با اشاره به آلودگی و پدیده وارونگی هوای اصفهان، اظهار داشت: با وجود این مشکلات صنایع افتتاح شده به دلیل آلایندگی خود منجر به بسته شدن مدارس و بخش های مختلف شهر می شوند.
خشوعی بیان داشت: مسئولان بدون توجه به هشدارهای طبیعت از جمله خشکی رودخانه زاینده رود، عدم بارندگی در سال های اخیر و آلودگی شدید هوا همچنان به توسعه صنایع بزرگ که نیازمند آب و منشاء آلودگیند، ادامه می دهند.


کد مطلب: 83506

آدرس مطلب: http://imna.ir/vdcb0sbw.rhbfgpiuur.html