انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

زاینده رود در ایام نوروز جاری نمی‌شود/احتمال بازگشایی زاینده رود در 15 فروردین
ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/۱٢/٢٧   کلمات کلیدی:

کد خبر: 2020029

تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۹

 

 زاینده رود در ایام نوروز جاری نمی‌شود/احتمال بازگشایی زاینده رود در 15 فروردین

اصفهان – خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با اشاره به جلساتی که در خصوص جریان زاینده رود تا کنون برگزار شده است گفت: تا کنون تاریج بازگشایی مجدد زاینده رود برای کشت بهاره کشاورزان 15 فروردین ماه اعلام شده است.

محمد مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: روز گذشته جلسه‌ای نزدیک به چهارساعت با معاون وزیر نیرو، مسئولین اصفهانی و نماینده کشاورزان غرب و شرق استان اصفهان در وزارت نیرو برگزار گردید.

وی ادامه داد: در این جلسه مباحث لازم جهت بازگشایی آب زاینده رود جهت کشت بهاره کشاورزان مطرح گردید و میزان آب مورد نیاز غرب و شرق استان اصفهان جهت کشت بهاره نیز خارج گردید.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود بیان داشت: در حال حاضر آنچه توافق ابتدایی ما است که آب به کشاورزان برسد تاریخ 15 فروردین ماه پیش بینی شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان گفت: برای رها سازی آب در بستر زاینده رود، احتمالا آب در ایام تعطیلات به زاینده رود نمی‌رسد و تاریخ ابتدایی و توافقی ما برای جریان آب در زاینده رود همان تاریخ 15 فروردین ماه است که البته این تاریخ، تاریخ ابتدایی است.

اسماعیلی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: قرار است روز سه شنبه هفته جاری نیز جلسه‌ای در همین خصوص در اصفهان تشکیل گردد تا در نهایت موضوع نهایی شود و در واقع تاریخ رسمی جریان آب در زاینده رود در روز سه شنبه اعلام خواهد شد.