انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

نیروی انتظامی به پرداخت 6 میلیارد تومان دیه به کشاورزان شرق اصفهان محکوم شد
ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۳/٤/۳   کلمات کلیدی:
نیروی انتظامی به پرداخت 6 میلیارد تومان دیه به کشاورزان شرق اصفهان محکوم شد/ ارسال رای به دیوان عالی کشور

کد خبر: 2318624
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۴/۳ - ۱۳:۵۸
 
 اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان گفت: حکم پرداخت دیه‌ بیش از 6 میلیارد تومانی برای نیروی انتظامی در ماجرای درگیری با کشاورزان شرق اصفهان صادر شده است.
 
 به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم مهرانفر پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری خود ضمن تبریک فرارسیدن هفته‌ قوه‌ی قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهید دکتر آیت‌الله بهشتی و 72 نفر از یاران باوفای وی با بیان اینکه استان اصفهان در دوران انقلاب و 8 سال دفاع مقدس همراه پیشتاز استان‌های دیگر در ارایه خدمات و تقدیم شهدا بودند، افزود: تقدیم 24 هزار شهید معادل 11 درصد شهدای کل کشور و یک دهم جانبازان و یک دهم آزادگان کشور، این استان را از سایر مناطق کشور متمایز ساخته است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان با اشاره به بررسی پرونده‌ی کشاورزان شرق اصفهان در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان گفت: بر این اساس بیش از 124 نفر از کشاورزان شرق اصفهان از نیروی انتظامی شکایت کرده و بر اساس قانون نیروی انتظامی ملزم  به پرداخت دیه به این افراد شد.
وی با بیان اینکه در این پرونده نیروی انتظامی از جنبه‌ جزایی منع پیگرد دریافت کرده است، ادامه داد: اما نیروی انتظامی باید به کشاورزان آسیب دیده‌ی بدنی بیش از 6 میلیارد تومان دیه پرداخت کند و حکم این پرونده نیز اسفند ماه سال گذشته صادر شده است.
مهرانفر افزود: در حال حاضر و باتوجه به اعتراض نیروی انتظامی استان اصفهان نسبت به رای صادر شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است.