انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

آب زاینده رود از اواسط آبان ماه جاری می شود
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٦   کلمات کلیدی:

 

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان خبر داد:

آب زاینده رود از اواسط آبان ماه جاری می شود

25 مهر 1394 ساعت 12:09

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه هنوز وزارت نیرو جلسه ای برای زاینده رود برگزار نکرده است، گفت: قرار است آب زاینده رود اواسط آبان ماه برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان جاری شود.

"علی بصیرپور" در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا در خصوص زمان بازگشایی آب زاینده رود، اظهار داشت: پیش بینی شده در اوسط آبان ماه آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان، بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه مقرر شده در تهران جلسه ای در خصوص وضعیت زاینده رود برگزار شود و جزئیات برنامه بازگشایی آب تصویب شود، افزود: بلافاصله بعد از این جلسه، کمیته پنج نفره زاینده رود در اصفهان برای اعلام زمان دقیق بازگشایی و مدت جاری بودن آب تشکیل می شود.

به گفته معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان، طی دو هفته آینده در وزارت نیرو جلسه ای برای تعیین تکلیف زاینده رود برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حدود یک ماه آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان جاری خواهد بود، تصریح کرد: در برنامه های گذشته حدود 400 میلیون متر مکعب آب از سد زاینده رود برای کشت پاییزه رهاسازی می شد که بخشی از این آب در مسیر به هدر می رفت. با این وجود پیش بینی می شود در سال جاری همین میزان آب برای کشاورزان جاری شود.

کد مطلب: 208501

آدرس مطلب: http://www.imna.ir/fa/doc/news/208501/