انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

جریان دوباره آب زاینده‌رود در بهمن ماه هنوز قطعی نیست
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٤/۱۱/۸   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم:

جریان دوباره آب زاینده‌رود در بهمن ماه هنوز قطعی نیست

شناسه خبر: 981877 سرویس: استانها

۰۷بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۱

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: با توجه به شرایط در پیش‌رو و وضعیت جریان آب در رودخانه زاینده‌رود، مشخص نیست که جریان آب در بستر این رودخانه، بهمن صورت گیرد.

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به جاری شدن زاینده‌رود در بهمن امسال و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این زمینه اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش‌رو مشخص نیست که زاینده‌رود در بهمن امسال جاری شود.

وی افزود: برخی مناطق دیرتر نیاز به آب داشته و برخی مناطق زود تر نیاز به آب دارد، بنابراین آب باید زمانی جاری شود که نیاز مناطق تأمین شود.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان بیان کرد: اما این تصمیم بستگی به نظر کمیته 5 نفره ذیل شورای عالی آب دارد که به زودی تشکیل می‌شود و در این زمان مشخص می‌شود آب برای بهمن امسال جاری شود یا خیر.

وی پیرامون حجم آب جاری شده در بستر زاینده‌رود گفت: اگر قرار باشد که آب در بهمن امسال جاری شود، نباید کمتر از میزان 32 متر مکعب در ثانیه از سطح آبشار باشد و حداقل این حجم برای یک دوره آبیاری نیاز است.

محمدرضایی ادامه داد: در صورتی که آب اختصاص داده شده از سطح زاینده‌رود محاسبه شود، باید حجم بیشتری به آن اختصاص داد، چون در مسیر، آب هدررفت زیادی دارد.

وی درباره میزان ذخیره‌سازی آب پشت سد بیان کرد: در حال حاضر حدود 250 میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده‌رود وجود دارد و این میزان با مقدار پیش‌بینی شده تناسب دارد.

انتهای پیام/

 http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/11/07/981877/