انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

حجم آب زاینده رود سه روز زودتر از موعد کاهش یافت
ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٤/۱٢/٢۳   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

حجم آب زاینده رود سه روز زودتر از موعد کاهش یافت

 شناسهٔ خبر: 3578763 - شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰

استانها > اصفهان

اصفهان- رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: زاینده رود که سوم اسفند ماه به منظور کشت بهاره کشاورزان بازگشایی شد قرار بود ۲۰ روز جاری باشد اما سه روز زودتر از موعد بسته شد.

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آب زاینده رود به منظور کشت بهاره کشاورزان از اول اسفندماه قرار بود باز شود و تا ۲۰ روز ادامه داشته باشد اما از سوم ماه جاری این بازگشایی صورت گرفت و بر این اساس باید تا ۲۳ همین ماه با همان حجم تعیین شده، آب زاینده رود جاری باشد.

وی بیان داشت: این در حالی است که سه روز زودتر از موعد آب زاینده رود به علت زنده ماندن این رودخانه به اندازه آب باریکه‌ای باز ماند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان اعلام کرد: آب با حجم ۳۲ متر مکعب در ثانیه از سد آبشار تا سد رودشتین بر بستر رودخانه زاینده رود به مدت ۲۰ روز در سوم اسفندماه باز شد و پنج شنبه شب (۲۰ اسفندماه) پس از ۱۷ روز حجم آب بر بستر رودخانه زاینده رود کاهش یافت.

محمد رضایی تاکید کرد: طبق مصوبه کمیته پنج نفره مرحله دوم باز شدن آب از دهم فروردین ماه سال آینده خواهد بود.

وی گفت: در صورتی که در ۱۰ روز اول سال آینده با بارش کافی باران روبرو باشیم، مرحله سوم بازگشایی آب زاینده رود، برای برداشت محصولات، دیرتر از دهم فروردین خواهد بود.

http://www.mehrnews.com/print/3578763/