انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

کشاورزان اصفهانی خواهان سهم ۳۲ مترمکعبی از آب رودخانه زاینده‌‌رود هستند
ساعت ٢:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٥/۱/۱٧   کلمات کلیدی:

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

کشاورزان اصفهانی خواهان سهم ۳۲ مترمکعبی از آب رودخانه زاینده‌‌رود هستند

شناسه خبر: 1039681 سرویس: استانها

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان گفت: کشاورزان اصفهانی خواهان سهم ۳۲ مترمکعبی از آب رودخانه زاینده‌‌رود هستند.

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون باز شدن آب زاینده‌رود برای کشت بهاری اظهار داشت: قرار بود که صبح امروز آب زاینده‌رود در سطح شهر اصفهان جاری شود اما با توجه به تأخیرهای ایجاد شده هنوز آب به شهر اصفهان نرسیده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان اصفهانی همچنان چشم‌انتظار جاری شدن آب زاینده‌رود هستند، افزود: شاید تا عصر امروز آب به سطح شهر برسد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان با بیان اینکه بنا بر مصوبه شورای آب قرار است 32 مترمکعب آب برای کشاورزان توزیع شود، تصریح کرد: بنا بر مصوبه مسئولان آب منطقه‌ای و مسئول حوزه زاینده‌رود مقرر کردند که 32 مترمکعب آب برای کشت بهاره به کشاورزان از محل سد آبشار توزیع شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان اصفهانی خواهان سهم 32 مترمکعبی خود از آب رودخانه زاینده‌‌رود هستند، افزود: کشاورزان اصفهانی روز گذشته به دلیل کم شدن سهمشان از آب رودخانه زاینده‌رود برای کشت بهاره در شهر زیار تجمع کردند.

محمدرضایی پیرامون پیگیری مسئولان استان برای رفع مشکلات کشاورزان اصفهان درباره اختصاص آب برای کشت بهاره و پائیزه گفت: مسئولان آب منطقه‌ای و مسئولان استانی پیگیر مشکلات کشاورزان هستند و تاکنون قول‌هایی هم داده‌شده که امیدواریم محقق شود.

انتهای پیام/

R41346/P41362

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/01/16/1039681