انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

اجرای جدی و دقیق مصوبات حوضه آبریز زاینده رود
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٥/۱/۱٧   کلمات کلیدی:

 جهانگیری خواستار شد:

اجرای جدی و دقیق مصوبات حوضه آبریز زاینده رود

جلسه شورای عالی آب ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و در آن اقای جهانگیری، اجرای جدی و دقیق مصوبات حوضه آبریز زاینده رود را خواستار شد.

کد خبر: ۱۰۸۵۹۵۸

تاریخ: ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه 9 بندی دهمین جلسه شورا در خصوص حوضه آبریز زاینده رود، از وزیر نیرو و استانداران اصفهان و چهارمحال و بختیاری خواست این مصوبه را با جدیت اجرا کنند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه این مصوبه بهترین گزینه برای مدیریت حوضه آبریز زاینده رود است، خاطرنشان کرد: همه صاحبنظران و مسئولان مرتبط و نیز شورای هماهنگی مدیریت حوضه آبریز زاینده رود نسبت به این مصوبه اتفاق نظر دارند و لازم است که اجرای آن با دقت و جدیت دنبال شود.

دکتر جهانگیری مسئله محدودیت منابع آب را یکی از مشکلات جدی کشور برشمرد و افزود: باید برای مدیریت منابع آب و حل مشکلات این بخش، با تدبیر و همفکری به دنبال راهکار و چاره اندیشی باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت منابع آب در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مردم این دو استان مردمانی بزرگ و بافرهنگ هستند و به دولت در مسیر مدیریت منابع آب کمک خواهند کرد.

در این جلسه که وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، استانداران اصفهان و چهارمحال و بختیاری و رییس سازمان هواشناسی کشور نیز حضور داشتند، گزارشی از روند اجرای مصوبات دهمین جلسه شورای عالی آب در خصوص حوضه آبریز زاینده رود ارائه شد و مشکلات پیش روی اجرای این مصوبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد مسئولین استانهای اصفهان و چهار محال و بختیاری با هماهنگی وزیر نیرو مصوبات دهمین جلسه شورای عالی آب را اجرایی کنند.

در این نشست همچنین وزیر نیرو و رییس سازمان هواشناسی کشور گزارشی از آخرین وضعیت بارندگی کشور و نیز پیش بینی دمای هوا در استان های مختلف ارائه کردند.

http://newsfile.ir/show/