انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

حمایت استانداری از طرح‌های تحقیقاتی مصرف بهینه آب
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٥/۱/۳۱   کلمات کلیدی:

حمایت استانداری از طرح‌های تحقیقاتی مصرف بهینه آب

اقتصادی  9:36:40 1395/01/31

951-9795-5   کد خبر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به لزوم حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در زمینه مصرف بهینه آب اشاره کرد و گفت: این اقدام از طرف استانداری انجام می‌شود. در استان، هم آوایی در میان بخش‌های علمی، دانشگاهی، فعالان اقتصادی و فعالان کشاورزی وجود دارد و باید از این ظرفیت به طور مطلوب استفاده کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، منصور شیشه فروش شامگاه گذشته (دوشنبه) در جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان و در جمع فعالان بخش کشاورزی استان با بیان اینکه مخاطرات بخش کشاورزی زیاد است، اظهار کرد: تغییر اقلیم شرایط خاصی را برای بخش کشاورزی ایجاد کرده و ضرر و زیان زیادی را به کشاورزان وارد آورده است.

وی افزود: طرح آمایش سرزمینی استان اصفهان تهیه و در اختیار دستگاه‌ها قرار داده شده است. همچنین با پیگیری استانداری اصفهان در زمینه مصرف بهینه آب، مصوباتی در بخش صنعت، شرب، کشاورزی تدوین شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با همکاری کشاورزان، اصناف، اتاق بازرگانی و NGO‌ها در زمینه محدودیت برای کشت‌های پرمصرف آب فعالیت‌هایی انجام شده است.

شیشه فروش با بیان اینکه در تمام ادارات استان، دستگاه‌های کاهنده مصرف آب نصب شده است، اظهار کرد: در رابطه با آبیاری فضای سبز شهری نیز جلساتی با شهرداران تشکیل شد و اقدامات موثری مانند آبیاری شبانه و کشت گیاهان مقاوم در برابر شرایط موجود، از طرف آنها انجام شده است.

وی به لزوم حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در زمینه مصرف بهینه آب اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام از طرف استانداری اصفهان انجام می‌شود. در استان اصفهان، هم آوایی در میان بخش‌های علمی، دانشگاهی، فعالان اقتصادی و فعالان کشاورزی وجود دارد و باید از این ظرفیت به طور مطلوب استفاده کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا تسهیلات ویژه‌ای برای اجرایی ساختن پروژه‌های مصرف بهینه آب به استان‌ها اعطا و سناریوهای ویژه در بخش کشاورزی متناسب با شرایط هر استان، به آن استان ابلاغ کند.

کد خبرنگار: 13017

http://isfahan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=46998