انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

آب زاینده رود 8 خرداد بسته می شود
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٥/٢/۳۱   کلمات کلیدی:

آب زاینده رود 8 خرداد بسته می شود

اجتماعی  11:41:15 1395/02/31

952-9190-5  کد خبر

رییس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: آب رودخانه زاینده رود از 8 خرداد از سد زاینده رود بسته می شود و پس از دو روز راه آبه، در غروب دهم خرداد، به روی کشاورزان شرق استان نیز بسته خواهد شد.

محمدرضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: آب رودخانه زاینده رود از هشتم خرداد از سد زاینده رود بسته می شود و پس از دو روز راه آبه، در غروب دهم خرداد، به روی کشاورزان شرق استان نیز بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار بود آب زاینده رود از دوم خرداد بسته شود، افزود: طی جلسه ای که هیئت مدیره نظام صنفی  اصفهان با وزیر نیرو و مسئولان استان در23 فروردین سال جاری برگزار کردند، طی بند آخر مصوبه قرار بر این شد که اگر بارندگی معنی داری در سرشاخه های زاینده رود داشته باشیم و بیش از پیش بینی ها باشد، آب زاینده رود برای مصرف کشاورزان شرق، بیشتر از موعد جریان داشته باشد.

این عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان شهرستان اصفهان ادامه داد: خوشبختانه بارندگی در  سرشاخه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 140 میلیمتر بیش از پیش بینی ها اتفاق افتاد و با هماهنگی مدیریت حوضه آبریز زاینده رود و مدیریت آب منطقه ای استان و فرماندار و استاندار اصفهان قرار شد که شش روز دیگر جریان آب زاینده رود ادامه داشته باشد.

محمدرضایی با بیان اینکه اگر جریان آب چند روز پس از هشتم خرداد نیز ادامه می یافت خیلی مفیدتر بود، خاطرنشان کرد: در صورتی قطع آب در هشتم خرداد، ممکن است میزان حجم برداشت محصولات کشاورزانی که به دلیل دوره ای بودن آب آن ها از این روز به بعد آبی نصیبشان نمی شود کاهش یابد، اما دیگر آبی بیش از این میزان وجود ندارد و کشاورزان چاره ای جز برداشت همین میزان محصول را ندارند.

وی با اشاره به آب سهم محیط زیست که قرار بود همواره در زاینده رود جاری باشد، گفت: فکر می کنم با این میزان بارندگی، رودخانه به طور کامل  خشک خواهد شد.

کد خبرنگار: 13017

http://isfahan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=47824