انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

به باغ جوان اخطار داده شد
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩٥/۸/۱۱   کلمات کلیدی:

به باغ جوان اخطار داده شد

اقتصادی  11:51:45 1395/08/11

957-5291-5 کد خبر

تجاوز به حریم بستر زاینده‌رود از بیمارستان شهید چمران اصفهان واقع در خیابان مشتاق سوم آغاز شد و حالا به مجموعه تفریحی باغ جوان رسید. با بررسی‌هایی که پیرامون این موضوع انجام گرفت مشخص شد که مجموعه تفریحی باغ جوان، وابسته به شهرداری منطقه چهار اصفهان به حریم بستر رودخانه زاینده‌رود تعرض کرده و در حریم بستر رودخانه اقدام به احداث پیست اتومبیل‌رانی، اسب سواری و باشگاه پینت بال کرده است.

رییس گروه مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان در این خصوص به خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، گفت: سطح بستر رودخانه در منطقه‌ای که باغ جوان واقع شده است، کم است و عمده کارهایی که در آن منطقه توسط باغ جوان انجام شده، در محدوده حریم رودخانه است.

احمدرضا صادقی افزود: در بستر رودخانه دخل و تصرفات محدود و محوطه سازی مختصری توسط سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان در باغ جوان انجام شده است. در این راستا به پیمانکار این پروژه از طرف شرکت آب منطقه‌ای اخطار داده شده تا کار را متوقف کرده و به شرکت آب منطقه‌ای مراجعه کند. ظاهرا به شرکت آب منطقه‌ای اعلام کرده‌اند که کار متوقف شده اما واقعیت آن را نمی‌دانیم و پیگیر این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه اخطار از طرف شرکت آب منطقه‌ اخیرا به پیمانکار عملیات باغ جوان ابلاغ شده است، گفت: بیش از دو سوم کارهایی که در باغ انجام شده، خارج از محدوده بستر رودخانه است و دخل و تصرف در بستر بسیار اندک بوده است.

رییس گروه مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان اضافه کرد: اختیارات قانونی ما محدود است و قدرت بازدارندگی نداریم. محدود به این موضوع هستیم که در صورت شناسایی یک تخلف، اخطار در خصوص توقف کار از طرف ما صادر شود و در صورت متوقف نشدن کار، گام بعدی اعلام شکایت حقوقی از خاطی و تشکیل پرونده قضایی است.

صادقی پیرامون قطع درختان حریم بستر زاینده رود در عملیات عمرانی باغ جوان، اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای موظف است به تمام فعالیت‌هایی که قرار است در بستر انجام شود، رسیدگی کند. قطع درختان و حتی کاشت درختان در بستر زاینده رود نیز ممنوع است.

بیمارستان چمران باید حریم رودخانه را به وضعیت سابق بازگرداند

وی در خصوص موضوع پارکینگ بیمارستان چمران و تجاوز آن به حریم بستر زاینده رود گفت: فعالیت‌های مربوط به پارکینگ بیمارستان چمران نیز متوقف شده است. به وسیله خط کشی‌های انجام شده توسط شرکت آب منطقه‌ای، حریم رودخانه مشخص شده است. در این راستا بیمارستان چمران موظف شده تا خاکریزی‌هایی را که انجام داده، را برداشت کرده و حریم بستر رودخانه را به وضعیت سابق بازگرداند.

رییس گروه مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مورد پارکینگ بیمارستان چمران همچنان وضعیت به حالت سابق بازنگشته است و در صورتی که بیمارستان چمران تا زمان مشخص شده این موضوع را انجام ندهد علیه آنها شکایت حقوقی می‌شود. همین قضیه در صورت توجه نکردن اخطاریه شرکت در مورد باغ جوان نیز انجام خواهد شد.

کد خبرنگار: 13017

http://isfahan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=51280