انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

اولین تشکل(NGO) به ثبت رسیده توسط وزارت کشور در کل کشور

مسئله "آب" در جلسه اعضای هیئت دولت در اصفهان بررسی می‌شود
ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٥/۸/۱٢   کلمات کلیدی:

معاون اول رئیس‌جمهور در ورود به اصفهان:

مسئله "آب" در جلسه اعضای هیئت دولت در اصفهان بررسی می‌شود

شناسه خبر: 1229449 سرویس: استانها
۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور گفت: در جلسه امشب اعضای هیئت دولت و مسئولان استان اصفهان درباره مسائل مرتبط با آب تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امشب در جلسه با مسئولان استان اصفهان تصمیمی درباره آب گرفته می‌شود.

وی افزود: امروز جلسه هیئت دولت به بررسی موضوعات و مشکلات استان اصفهان اختصاص یافت و با حضور در اصفهان مسائل مربوط به آب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون اول رئیس جمهور درباره برنامه‌های اعضای هیئت دولت در اصفهان بیان کرد: افتتاح ورزشگاه نقش جهان، حضور در شرکت‌های فولاد مبارکه، ذوب آهن و هسا از جمله برنامه‌های سفر ما به اصفهان است. 

وی افزود: در هسا نیز در بخش هواپیماسازی گام‌های خوبی برداشته شده، جلساتی نیز در بخش ارتباط با مسئله اقتصاد مقاومتی داریم تا پیشرفت اقتصاد مقاومتی در استان را مورد بررسی قرار دهیم و موانع آن را بشناسیم، در هر صورت اصفهان از استان‌هایی است که در اقتصاد مقاومتی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

جهانگیری تصریح کرد: در ارتباط با مسائل و مشکلات استان نیز جلسه‌ای درباره مشکلات آب داریم تا به این مسئله بپردازیم به این دلیل که یکی از مسائل و مشکلات مردم اصفهان آب است، البته در 6 سالی که اصفهان بودم به یاد ندارم که آب مسئله اصلی باشد به این دلیل که همیشه سد زاینده‌رود آب زیادی داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر در اصفهان خشک‌سالی شده اما خداوند بندگان مخلص زیادی در اصفهان دارد، همیشه مطرح می‌شود برخی از خواص در اصفهان هستند و دعای آن‌ها کارساز است، البته تعداد زیادی از استان‌های کشور در خشک‌سالی به سر می‌برند که مدیریت کردن این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی است.

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های دولت برای مشکلات آب اصفهان بیان کرد: حدود 8 نفر از اعضای دولت در این سفر همراه ما هستند و در ارتباط با این مسئله امشب در جلسه‌ای به گفت‌وگو می‌پردازیم، امروز نیز در جلسه با رئیس‌جمهور بخش عمده‌ای از زمان به مسائل استان اصفهان به ویژه آب پرداخته شد.

وی گفت: البته استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و یزد گرفتار مسئله آب هستند که در جلسه هیئت دولت به آن‌ها پرداخته شد، تصمیم‌هایی نیز در ارتباط با این مسئله گرفته شده و به طور قطع عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام/

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/08/12/1229449/