بزرگترین دغدغه کشاورزان اصفهانی نداشتن بیمه است

 خبرگزاری فارس:  گروه استانها  / حوزه اصفهان 88/07/25 -  15:10 شماره:  8807250694

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:

 خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: بزرگ‌ترین دغدغه کشاورزان پس از بی‌آبی نداشتن بیمه تامین اجتماعی است.

حسین محمدرضایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان از چهار سال پیش تاکنون پیگیر مشکلات بیمه تامین اجتماعی کشاورزان بوده است.

وی با اشاره به اینکه با مقام معظم رهبری و همچنین شخص رئیس جمهور ملاقات‌هایی در مورد مشکلات کشاورزان داشته‌ایم، اظهار داشت: در این دیدارها رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی برای کشاورزان، رفع مشکلات آب و جلوگیری از فروش حقابه کشاورزان به دیگران، درخواست یک شبکه تلویزیونی برای کشاورزان کشور با نام شبکه کشاورز و جلوگیری از پخش برنامه‌هایی که به نوعی به کشاورزان و روستاییان توهین می‌شود را خواستار شدیم.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان تصریح کرد: با وجود این همه تنوع شبکه و کانال‌های تلویزیونی داخلی و برون‌مرزی ایرانی جای یک شبکه تلویزیونی برای کشاورزانی که یک سوم از جمعیت ایران هستند، خالی است.

وی با اشاره به اینکه تحقق این شبکه انتظار زیادی از طرف کشاورزان و تولیدکنندگان بخش و زیر بخش‌های کشاورزی نیست، بیان داشت: با ایجاد و راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی، آموزش‌های ترویجی و راهنمایی‌های صحیح و کارشناسی شده به کشاورزان ارائه می‌شود و این امر سبب افزایش تولید تمام محصولات در کشور خواهد شد.

محمدرضایی خاطرنشان کرد: به منظور تامین بیمه تامین اجتماعی برای اقشار کشاورز نزدیک به چهار سال پیگیری این امر از طریق مسئولان عالی رتبه کشوری و استانی بودیم و با همکاری سازمان تامین اجتماعی، جهاد کشاورزی استان و شهرستان و استاندار وقت توانستیم بخش کشاورزی را به بیمه تامین اجتماعی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه به طور تقریبی حدود 80 درصد از کشاورزان کشور مالک زمین زیر پنج هکتار هستند و خود به همراه خانواده امور کشاورزی مربوطه را انجام می‌دهند، ادامه داد: این در حالی است که سازمان بیمه تامین اجتماعی این کشاورزان را کارفرمای مزارع کشاورزی محسوب می‌کند و آنها را از تخفیف 20 درصد کاگران شاغل در بخش کشاورزی محروم کرده است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه در ارتباط با مشکل بیمه با مسئولان ذی‌ربط کشوری و از جمله شخص رئیس جمهور نامه‌نگاری شده، اظهار داشت: تاکنون هیچ جوابی به نامه‌ها داده نشده است.

وی با بیان اینکه قانون بیمه تامین اجتماعی کشاورزان در سال 1348 یعنی 40 سال پیش به تصویب مجلس وقت رسیده، افزود: اما تاکنون به طور کامل این قانون محقق نشده است.

محمدرضایی به انتصاب استاندار جدید اصفهان اشاره و اضافه کرد: امیدواریم با توجه به مشکلات کشاورزان و بی‌آبی که یکی از مشکلات مهم استان است، آقای ذاکر این مهم را در اولویت اقدامات و برنامه‌های خود قرار دهد و کشاورزان نیز به حقوق واقعی خود برسند.

انتهای پیام/آ20

 

/ 0 نظر / 10 بازدید