رابطه‌ها مانع از افتخارآفرینی کشاورزان اصفهانی شد

89/03/29  -    09:30 شماره: 8903290112

نسخه چاپی

 رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

رابطه‌ها مانع از افتخارآفرینی کشاورزان اصفهانی شد

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: با توجه به اینکه کشاورزان اصفهان به عنوان بهترین کشاورزان کشوری مطرح هستند، اما وجود برخی از رابطه‌ها مانع انتخاب این افراد به عنوان نمونه‌های بخش کشاورزی کشور شد.

 حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به پیامی که بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در روز 27 خرداد، سالروز تاسیس جهاد سازندگی، صادر فرمودند، اظهار داشت: فعالان در عرصه جهاد سازندگی و یا کشاورزی در طول این سال‌ها در همه زمینه‌های مختلف در کشور حضور داشته‌اند و تلاشگرانه فعالیت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: باید دید چه اتفاقی افتاده که زبان و لباس در انتخاب نمونه‌های ملی بخش کشاورزی تاثیر گذاشته و چرا وزیر جهاد کشاورزی چاره‌اندیشی برای کمیته انتخابات نمونه‌های ملی بخش کشاورزی نمی‌کند و بیشتر این کمیته‌ها از یک قوم و زبان باشند و نباید تحت تاثیر فشار بعضی از اشخاص قرار بگیرند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان در مورد انتخاب نمونه‌های بخش کشاورزی افزود: بخش کشاورزی ایران، توان بالقوه فراوانی برای پیشرفت داشته و برای افزایش تولید محصولات با کیفیت باید بین تولیدکنندگان رقابت ایجاد کرد و بهترین راه، انتخاب نمونه برای هر زیربخش و نوع محصول است تا رقابت سالم بین تولیدکنندگان افزایش یابد.

وی گفت: آینده امنیت غذایی و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی با رعایت و احترام گذاشتن به حق و حقوق کشاورزان و ایجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان این بخش محقق می‌شود، با تبعیض قائل شدن بین آنها و اهمییت ندادن به پیشکسوتان و نمونه‌های واقعی این بخش، آنها را در نوآوری بی‌انگیزه کرده و این موضوع سبب رکود در پیشرفت این بخش می‌شود.

محمدرضایی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزى 80 درصد نیازهاى غذایى جمعیت کشور تامین مى‏‌شود، اظهار داشت: یک چهارم اشتغال کشور در گرو این بخش بوده و در واقع این قشر بزرگ‌ترین قشر کشور هستند و از نظر توقع نیز کم‌توقع‌ترین اقشار هستند.

وی افزود: امام خمینى (ره) همواره بر خودکفایى کشاورزى و توسعه آن تاکید داشته و تلاش کشاورزان براى استقلال و خودکفایى کشور را جهاد مى‏دانستند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر برخی مسئولان و همچنین صدا و سیما با کلیپ‌های مختلف و متنوعی که می‌سازد کشاورزان و فعالیت آنان را زیر سئوال می‌برند.

وی با انتقاد از کمیته انتخابات وزارت کشاورزی ادامه داد: اعضای این کمیته بدون منطق و دلیل خاص افرادی را که تنها تمایل داشته را به عنوان کشاورزان نمونه کشوری انتخاب کرده‌اند.

محمدرضایی با اشاره به اینکه حدود 98 درصد از افراد مشغول در این کمیته از استان‌های آذربایجان غربی و شرقی هستند، بیان داشت: این دلیلی شده که 16 نفر از افراد انتخابی به عنوان نمونه کشوری از این استان‌ها بوده و تنها چهار نفر از استان اصفهان انتخاب شده‌اند.

وی گفت: این در حالی است که کشاورزان استان اصفهان نه تنها در سطح کشور که در مواردی نیز در دنیا مطرح هستند و با توجه به مشکلات و خشکسالی‌های موجود توانسته‌اند تولیدات بی‌نظیری داشته‌ باشند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با بیان اینکه برای نمونه کشاورز اصفهانی موفق به تولید 120 تن در هکتار شده بود، اما کسی به عنوان کشاورز نمونه کشوری انتخاب شد که حدود 40 تن در هکتار از این میزان کمتر تولید کرده، اما به دلیل تبانی‌ها و رابطه‌هایی که وجود دارد این افراد انتخاب نشده‌اند.

وی اضافه کرد: کشاورزان اصفهانی به دنبال چشمداشت و یا دریافت جایزه‌ای نیستند، اما باید حق به حق‌دار برسد، زیرا این مخالف رعایت عدالت در جامعه است.

انتهای پیام/صا10/ب

بازدید کنندگان محترم می توانند نظرات خود را با کلیک بر روی واژه  (( نظر شما )) در پایین همین صفحه،  بیان فرمایند

 

/ 0 نظر / 9 بازدید