وزارت نیرو درباره اصفهانی ها کوتاهی کرد

نماینده مردم اصفهان در مجلس ‌‌گفت: وزارت نیرو به وظایف خود در مورد زاینده‌رود عمل نکرده و در پاسخ خواسته‌های مدیریت آب اصفهان وی را به دخالت نکردن در امور و مدیریت در میزان آب موجود در حوزه خود فرا خوانده است.‌

محمدتقی رهبر با اشاره به تخریب شبانه مرکز تحقیقات اصفهان در چهارمحال و بختیاری افزود: تعدی این استان و تخریب این مرکز در شرایط سخت انتخابات پیامدهای خوبی نداشته است.

وی با بیان اینکه رودخانه زاینده‌رود سال‌های درازی است مناطق اصفهان، چهارمحال و تالاب گاوخونی را سیراب می‌کرد، اظهار داشت: اینکه با خشکسالی مواجه هستیم درست است اما اگر چهارمحال با صدها موتور آب زاینده‌رود را به سوی ارتفاعات و تپه‌های خود پمپاژ نمی‌کردند این همه مشکل ایجاد نمی‌شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این آب حق خود اصفهان است و در این شرایط که مردم برای تامین آب آشامیدنی خود مشکل دارند چه کسی پاسخ می‌دهد که این برداشت صحیح است یا خیر.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو موظف به مدیریت و بررسی آب زاینده‌رود است، گفت: باید بررسی شود آیا مجوز دادن به این اقدام این استان در این شرایط بحرانی صحیح است.

رهبر به احداث یک شهرک تفریحی در چهارمحال و در کنار رودخانه اشاره کرد و گفت: این مسئله علاوه بر مشکلات تامین آب مسائل زیست محیطی را نیز به دنبال دارد که بعد از احداث آن فاضلاب شهرک تفریحی به سمت زاینده‌رود سرازیر می‌شود و تنها سود آن برای مردم اصفهان آلودگی آب آنهاست.

وی در پاسخ به سئوالی که این جای تعجب نیست که وزارت نیرو تمامی این تخریب‌زها را می‌بیند و همچنان سکوت می‌کند، اظهار داشت: وزارت نیرو به وظیفه خود عمل نکرده و بارها خواسته شده که با کارشناسی به هر استان میزان آب مورد نیاز را استفاده کنند اما توجهی نکرده است.

منبع : http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8805130479

 

/ 0 نظر / 10 بازدید