دامداران قادر به تولید شیر خام به قیمت 630 تومان نیستند

استانها - اصفهان
شماره : 13910218000374
91/02/18 - 10:42
نسخه چاپی
عضو انجمن خبرگان کشاورزی شهرستان اصفهان:
دامداران قادر به تولید شیر خام به قیمت 630 تومان نیستند

خبرگزاری فارس: عضو انجمن خبرگان کشاورزی شهرستان اصفهان گفت: دامداران استان به دلیل هزینه‌های گزاف قادر به تولید شیر خام به قیمت 630 تومان نیستند.

مجید خشویی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اظهارات معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه فروش شیر خام به قیمت 630 تومان اظهار داشت: قیمت شیر خام تابع قیمت علوفه بوده و با توجه به اینکه بسیاری از قیمت‌های مطرح شده در رسانه‌ها بعد از مدتی به گوش ما می‌رسد.

انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

وی ادامه داد: اگر کارشناسان بر اساس قیمت روز نرخ شیر خام را محاسبه کنند قیمت واقعی آن به دست می‌آید.

عضو انجمن خبرگان کشاورزی شهرستان اصفهان افزود: اگر قیمت 630 تومان را برای دامدار در نظر بگیرند باز این واحدها تعطیل می‌شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز برخی از دامداری‌ها تعطیل شده‌اند که شدت آن نسبت به گذشته کم‌تر شده است، اما با توجه به شرایط موجود باز به سوی تعطیلی پیش می‌روند.

خشویی با اشاره به واردات شیر خشک به کشور بیان داشت: با واردات شیر خشک به کشور دو فرصت شغلی در اقتصاد کشور از میان می‌رود.

وی تصریح کرد: وضعیت تولید شیر و فرآوری شیر خشک در کشور مطلوب و موجود است که با واردات شیر خشک به کشور این دو شغل از میان می‌رود.

عضو انجمن خبرگان کشاورزی شهرستان اصفهان از جلسات تشکیل شده در زمینه شیر خام سخن گفت و ادامه داد: با توجه به جلساتی که در روزهای گذشته با برخی مسئولان استان انجام شد قیمت شیر خام 750 تومان اعلام شد که در حال حاضر دامداران با قیمت 630 تومان مواجه شده‌اند.

وی گفت: به دلیل عدم حضور هیچ نهاده فروشی در جلسات برگزار شده و عدم تعیین وضعیت برای قیمت غذای دام نرخ مناسبی برای شیر خام به وجود نمی‌آید.

خشویی از کاهش 10 درصدی قیمت جو خبر داد و افزود: غذای دام ما فقط به جو ختم نمی‌شود و بقیه نهاده‌های دام و قیمت کارگر نیز افزایش پیدا کرده که این عوامل خود هزینه‌ها را بالا می‌برد.

وی متوسط قیمت شیر خام را 800 تومان اعلام کرد و گفت: ما نتوانسته‌ایم به قیمت تمام شده خود نیز دست پیدا کنیم.

عضو انجمن خبرگان کشاورزی شهرستان اصفهان اضافه کرد: استان اصفهان حدود دو هزار و 200 تن شیر تولید می‌کند که با توجه به شرایط موجود در حال کاهش است.

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت (نظر شما)  زیر همین مطلب درج نمائید.
/ 0 نظر / 14 بازدید