جرائم کارفرمایان به تأمین اجتماعی بخشیده می‌شود

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان:
جرائم کارفرمایان به تأمین اجتماعی بخشیده می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان از دستورالعمل بخشودگی جرائم 90درصدی کارفرمایان صنعتی، صنفی و کشاورزی تا پایان آذر ماه جاری در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی اصغر دادخواه پیش‌ازظهر امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ دستورالعمل بخشودگی کارفرمایان صنفی، صنعتی و کشاورزی به سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: در راستای بند 9 بودجه 91، بخشی از جرائم کارفرمایان صنفی، صنعتی، کشاورزی مشمول بخشش قرار می‌گیرد که تمامی کارفرمایان از فردا می‌توانند به سازمان تأمین اجتماعی سطح استان مراجعه و از این مزایا استفاده کنند.

وی افزود: یک سری از کارفرمایان در سنوات قبل حق بیمه بیکاری و چهار درصد مشاغل سخت و زیان آور را پرداخت کرده بودند که آنها هم می‌توانند از بخشی از بخشش جرائم استفاده کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان تصریح کرد: مدتی بود که کارفرمایان پیگیر این موضوع بوده که مجلس شورای اسلامی در بودجه پیش‌بینی کرده و به استان‌ها ابلاغ کرد که کارگاه‌های صنفی صنعتی و کشاورزی می‌توانند برای این امر به مراکز بیمه درمانی استان‌ها مراجعه و آموزش لازم را ببینند.

وی مدت زمان بخشودگی جرائم را از فردا و تا پایان آذر امسال 91 اعلام کرد و ادامه داد: کارفرمایان در این مدت فرصت دارند تا دی ماه جاری فرم را پر کرده و 90 درصد مشمول بخشودگی شوند.

دادخواه وصول مطالبات در شش ماه اول سال 91 را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: استان اصفهان بر اساس ابلاغ به استان توانسته در این مورد خوب عمل کرده و بحران برخی کارگاه‌ها را بر طرف کند.

وی مطالبات مجموعه سازمان تأمین اجتماعی را 167 هزار نفر و تعداد خانوار را 400 هزار نفر دانست و اضافه کرد: همه حقوق و دیون را این خانواده‌ها دریافت و حتی حقوق یک ماه جلوتر پرداخت می‌شود.

*میانگین حقوق تأمین اجتماعی 600 هزار تومان است

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان میانگین حقوقی دریافتی را 600 هزار تومان و از 400 هزار تومان تا دو میلیون و 800 تومان دانست و تاکید کرد: 73 درصد از این حقوق‌بگیران میانگین حقوق 600 هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار نفر بیمه کارگران ساختمانی شدند، افزود: سهمیه اصفهان در سال جاری 9 هزار نفر بوده است که 5 هزار مورد بیمه انجام در آبان ماه بقیه انجام می‌شود.

*2 میلیون و 950 نفر در اصفهان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

دادخواه تعداد بیمه شدگان را تا پایان شهریور 91، 940 هزار نفر بیمه شده اصلی 167 هزار نفر مستمری بگیر اصلی عنوان کرد و گفت: 2 میلیون و 950هزار نفر از جمعیت استان بیمه هستند.

وی با بیان اینکه حدود 59.5 درصد مردم بیمه هستند، گفت: درمان در سه بیمارستان و 28 درمانگاه انجام می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان در مورد بیمه قالیبافان اضافه کرد: قالیبافان در گذشته بیمه درمانی نداشتند که از ابتدای امسال این قالی‌بافان بیمه درمانی می‌شوند به شرط اینکه کارت مهارت فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 30 هزار نفر تحت پوشش بیمه قالی‌بافان 2 هزار نفر زیرپوشش بیمه بسیجیان با حق بیمه 26 درصد و یک هزار و 500 نفر از خادمان با شرط معرفی نامه از اداره کل اوقاف بیمه هستند.

/ 0 نظر / 8 بازدید