هفته اول تیرماه به نام صرفه‌جویی در مصرف آب نام‌گذاری شد

به گزارش خبرگزاری مهر، منصور شیشه‌فروش در جمع کارشناسان مرکز مطالعات باروری ابرهای کشور با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، افزود: هفته نخست تیرماه سال جاری با عنوان هفته صرفه‌جویی در مصرف آب شرب و صنعت‌ نام‌گذاری شد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگسازی در کاهش و صرفه‌جویی در مصرف آب در کشور و سطح استان اصفهان، اظهار داشت: مقرر شد علاوه بر نامگذاری هفته نخست تیرماه با عنوان هفته صرفه‌جویی در مصرف آب شرب و صنعت در اصفهان، اقدامات گسترده فرهنگی نیز در این ارتباط انجام گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مناطق مختلف استان برای چهارمین سال متوالی در وضع خشکسالی قرار دارند، تصریح کرد: آب شرب 315 روستای استان از طریق تانکر تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بین 30 تا 70 درصد بارندگی‌ها در استان نسبت به میانگین بلند مدت کاهش پیدا کرده است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه این جلسه به منظور انجام عملیات باروری ابرها در استان تشکیل شده، بیان داشت: بشترین کاهش بارندگی‌ها مربوط به مناطق جنوب و شرق استان اصفهان است.

به گزارش مهر، در این جلسه گزارشی از مطالعات باروری ابرها در مناطق مختلف کشور از جمله استان اصفهان طی سال‌های گذشته به جلسه ارائه و اعلام شد که در سال زراعی گذشته از آبان تا اسفندماه عملیات باروری ابرها صورت گرفته که تاثیر مطلوبی در نزولات جوی داشته است.

همچنین در این جلسه مقرر شد پس از بررسی کارشناسی، کمیته ویژه‌ای درباره زمان اجرای عملیات بارورسازی ابرها در سال‌جاری تشکیل شود.

بر اساس این گزارش، برنامه پیشگیری و مقابله با پدیده گرد و غبار تدوین و با تعیین شرح وظایف دستگاه‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت (نظر شما)  زیر همین مطلب درج نمائید.

/ 0 نظر / 7 بازدید