برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد

نسخه چاپی
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان:
برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر وضعیت زاینده‌رود مطلوب بوده و برداشت غیر مجاز از آن نمی‌شود و در صورت مشاهده موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

خبرگزاری فارس: برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود پیگرد قانونی دارد
 

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به جاری شدن آب در زاینده‌رود اظهار کرد: پیش از باز شدن آب زاینده‌رود به مدت 20 روز، ساماندهی رودخانه انجام و یک تیم نظارتی از شرکت آب منطقه‌ای و نیز سازمان جهاد کشاورزی بر چگونگی برداشت آب نظارت کردند.

وی افزود: رودخانه زاینده‌رود دارای پستی و بلندهای زیادی است که توسط چندصد دستگاه کامیون خاک‌ریزی شده و در جاهایی که گودی بود ریخته شد و سطح آن مسطح شد تا آب با کمترین توقف جاری باشد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت زاینده‌رود مطلوب و برداشت غیر مجاز از آن صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: یک تیم تخصصی از سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای و نیز نماینده کشاورزان تشکیل شده است که در مسیر گذر زاینده‌رود از فلاورجان، درچه، زرین‌شهر، مبارکه بر مسیر و موانع نظارت و برداشت‌های غیر مجاز را کنترل کنند.

شیشه فروش گفت: زمان رهاسازی آب در زاینده‌رود نتیجه یک کار کارشناسی شده بود که بهترین موقع رهاسازی آب در زاینده‌رود برای کشت بهاره را از نیمه دوم فروردین ماه دانستند.

وی افزود: سفره‌های زیر زمینی خالی شده بود و با جاری شدن مجدد آب در زاینده‌رود، سفرهای زیر زمینی سیراب و کشت کشاورزی تضمین شد.

/ 0 نظر / 9 بازدید