کشاورزی اصفهان در حال نابودی است

89/09/30 - 12:19
شماره:8909300428
مسئولان پشت درب‌های بسته تصمیم‌گیری می‌کنند؛
قضاوی: کشاورزی اصفهان در حال نابودی است

خبرگزاری فارس: عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه تصمیم‌های پشت درب‌های بسته مسئولان مشکلات بخش کشاورزی را برطرف نمی‌کند، گفت: با این روندی که استانداری پیش گرفته کشاورزی اصفهان در حال نابودی است.

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee

علی قضاوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به چاه‌هایی که در مناطق شرقی اصفهان در عمق 300 متر نیز خشک است، اظهار داشت: در این نواحی آبی به منظور کشت وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در صورتی که بخواهند در این مناطق کارخانه‌های صنعتی ایجاد کنند، این مراکز نیازمند آب است، تصریح کرد: در مناطق شرقی اصفهان آبی وجود ندارد که بتوان نواحی صنعتی را به منظور جبران خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی احداث کرد.
عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه این کارخانه‌ها نیازمند آب برای تولید محصولات خود هستند، ادامه داد: بهتر نیست به جای کارخانه‌هایی که نیازمند آب هستند و آلایندگی نیز ایجاد می‌کنند به فکر صنعت کشاورزی باشیم که تنها نیازمند آب است و آلایندگی ایجاد نمی‌کند.
وی گفت: نمی‌دانیم تدبیر این طرح که منطقه کشاورزی را از بین ببرند و به منطقه صنعتی تبدیل کنند، چیست اما دشت مرکزی توانایی تامین آب برای بخش صنعت را ندارد.
قضاوی با انتقاد از کارخانه‌های فولادی که در یزد احداث شده و نیازمند آب هستند، گفت: هر‌چند که ارائه آب به این صنایع نباید انجام گیرد اما جای تاسف است که آب مورد نیاز که حق‌آبه خود کشاورزان این نواحی است، گرفته و به منظور صنعت به دیگر استان‌ها ارائه داده می‌شود.
وی بیان داشت: خسارت‌های بسیاری به نواحی شرقی اصفهان وارد شده که علاوه بر مشکلات اقتصادی برخی ناهنجاری‌های اجتماعی که دلیل عمده آن بیکاری محسوب می‌‌شود در این مناطق رواج یافته است.
عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه زمینی که سال‌‌ها وقت صرف شده تا مساعد برای کشت و زرع شود را نباید به نابودی کشاند، گفت: تبدیل به صنعتی شدن این زمین‌‌ها از ریشه اشتباه است.
وی با بیان اینکه کارخانه فولاد مبارکه بنا به گفته‌‌های مطرح شده هفت متر در ثانیه آب مصرف می‌کند، تاکید کرد: به جای اینکه اینقدر از صنعت دفاع کنند، بهتر است قدری نیز به کشاورزی اهمیت دهند.
قضاوی گفت: در صورتی نیز که کارخانه‌های صنعتی احداث شود برای چند نفر از فعالان بخش کشاورزی اشتغال ایجاد می‌کند.

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee


وی با انتقاد از اینکه در صورتی که جلوی کشاورزی و فعالیت کشاورزان گرفته شود تا چند سال آینده همه گندم مورد استفاده ما وارداتی می‌شود، تصریح کرد: همه جای دنیا به کشاورزی اهمیت می‌دهند و باید حمایت از این بخش در داخل کشور نیز انجام شود.
عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه تصمیم‌های پشت درب‌های بسته مسئولان مشکلات بخش کشاورزی را برطرف نمی‌کند، اضافه کرد: با این روندی که استانداری پیش گرفته، کشاورزی اصفهان در حال نابودی است.
انتهای پیام/آ20/ب

/ 0 نظر / 31 بازدید