اجرای طرح بهشت‌آباد نجات دهنده فلات مرکزی ایران است

89/04/14 - 12:38شماره:8904140670

نسخه چاپی

توقف طرح بهشت‌آباد و مرگ زاینده‌رود ـ 1

محمدرضایی: اجرای طرح بهشت‌آباد نجات دهنده فلات مرکزی ایران است

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: اجرای پروژه بهشت‌آباد نجات دهنده فلات مرکزی ایران از خشکسالی است.

حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: توقف پروژه انتقال آب بهشت‌آباد به فلات مرکزی تصمیم درستی نیست و این در حالی است که خبر علیرضا الماس‌وندی مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از توقف اجرای پروژه انتقال آب بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی در عصر روز پنج‌‌شنبه گذشته، موجب برانگیختن خشم کشاورزان اصفهان شده است.

وی افزود: انتقال آب به فلات مرکزی در اسفند ماه سال 1387 برای بودجه سال 1388 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما هنوز بعد از یکسال و نیم هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان خاطرنشان کرد: آب زاینده‌رود باید به روی استان‌های دیگر بسته شود تا اینکه مسئولان نمایندگان این استان‌ها برای دادخواهی از جا برخیزند و اقدامی بکنند.

وی بیان داشت: اگر حق‌آبه کشاورزان استان اصفهان که شامل آب اصلی و طبیعی زاینده‌رود به میزان 850 میلیون متر مکعب در سال و آب استحصال شده از تونل اول کوهرنگ به مقدار 300 میلیون متر مکعب در سال است و به کشاورزان تعلق دارد به آنها داده شود، نیاز به مجراهای آب دیگری ندارند.

محمدرضایی ادامه داد: باید مصرف شرب و صنعت استان‌های وابسته به زاینده‌رود و همچنین خدمات و گسترش کشاورزی که در حال حاضر از حق‌آبه کشاورزان استفاده و به تعبیری حق کشاورزان را قصب کرده‌اند کاهش یافته و به فکر مجرای دیگری برای تامین آب مورد نیاز خود باشند.

وی با بیان اینکه نباید اجرای طرح تونل بهشت‌آباد متوقف شود، بیان داشت: مسئولان و نمایندگان مردم استان‌هایی که در فلات مرکزی ایران واقع شده‌اند برای نجات استان و مردم خود باید هرچه سریع‌تر برای اجرایی شدن این طرح اقدام کنند و در نظر داشت که فقط اجرای طرح بهشت‌آباد نجات دهنده فلات مرکزی ایران است.

انتهای پیام/صا20/ح

بازدید کنندگان محترم می توانند نظرات خود را با کلیک بر روی واژه  (( نظر شما )) در پایین همین صفحه،  بیان فرمایند

/ 0 نظر / 9 بازدید