بحران‌های حوزه آبی توسط نمایندگان کشاورزان حل شده است

 نسخه چاپی

استانها - اصفهان

شماره : 13920903000879

92/09/03 - 13:22

مدیرعامل انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان:

بحران‌های حوزه آبی توسط نمایندگان کشاورزان حل شده است

مدیرعامل انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان گفت: بحران‌های حوزه آبی توسط نمایندگان کشاورزان حل شده است.

حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اصفهان اظهار داشت: حدود 90 درصد از چاه‌های کشاورزان شرق اصفهان یا کاملا خشک شده و یا اینکه اگر آب هم داشته باشد، چون کم شده کیفیت آب هم بسیار بد شده و ES  آب آنها به شدت بالا رفته و قابلیت استفاده ندارد.

وی ادامه داد: بارش‌های اخیر برای منابع آبی بالا دست زاینده رود خوب بود، اما در پایین دست حتی نتوانست بخشی از آب‌های زیرزمینی شرق اصفهان و چاه‌های کشاورزی را غنی کند.

انجمن حمایت از کشاورزان

مدیرعامل انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان تصریح کرد: کشاورزان اصفهان به دلیل اینکه در حوزه آب منطقه‌ای بسیاری از مشکلات را متوجه مدیریت قبلی این شرکت می‌دانند، فکر می‌کنند ایشان در پست معاونت عمرانی استانداری نیز نتواند کاری از پیش ببرد.

محمدرضایی بیان داشت: البته آقای طرفه مدیری بود که برنامه‌ها از وزارت خانه به ایشان اعلام می‌شد  و به نوعی مجبور بودند آن را اعمال نمایند.

وی افزود: مدیریت استان اصفهان با وجود اینکه پیش از این برای تصمیم‌های حوزه آبی اصفهان، نماینده کشاورزان را نیز دعوت می‌کردند برای این انتصاب هیچ مشورتی با کشاورزان نداشتند.

مدیرعامل انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان خاطرنشان کرد: نماینده‌های کشاورزان واسطه بین مسئولان و کشاورزان هستند و اگر مسئولان بخواهند پشتوانه کشاورزان را داشته باشند، باید با نماینده کشاورزان تعامل داشته باشند.

محمدرضایی ادامه داد: طی سال‌های گذشته بسیاری از بحران‌های حوزه آبی توسط  نمایندگان کشاورزان و نمایندگان تشکل های بخش کشاورزی حل شده و حفظ این افراد می‌توانند در راستای پیشبرد اهداف استان موثر باشد.

انتهای پیام/2301/ذ20/پ3003

/ 0 نظر / 8 بازدید