خطر جدی حذف دامداری‌ها با تصمیمات نادرست دولتی

اقتصادی - کشاورزی و امور دام
شماره : 13911015000611
91/10/16 - 13:12
نسخه چاپی
نماینده اصفهان در مجلس در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
خطر جدی حذف دامداری‌ها با تصمیمات نادرست دولتی

خبرگزاری فارس: نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه در توزیع نهاده‌های دامی، سوءمدیریت مشاهده می‌شود، گفت: تصمیمات دولتی، گاوداری‌های صنعتی و کوچک را در خطر جدی حذف از گردونه تولید قرار داده است.

عباس مقتدایی نماینده اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای دامداران اصفهان افزود: تصمیمات وزارتخانه‌های ذیربط و نهادهای دولتی سبب شده، تا دامداران کشور با مشکلات جدی مواجه شوند، بی‌توجهی به مشکلات دامداران، نابودی این بخش تولیدی را سبب شده است.

*بی‌توجهی به بخش دامپروری

نایب رئیس فراکسیون طرح‌ها و لوایح مهم مجلس شورای اسلامی افزود: طی سال‌های گذشته با وجود افزایش دانش فنی در زمینه تولید دامی در کشورهای پیشرفته، اما بی‌توجهی مسولان کشور به این بخش موجب از بین رفتن دام‌های کیفی و مولد شده است.

مقتدایی ادامه داد: همچنین بیماری‌های متابولیکی یا گوارشی در اثر تغییر خوراک دام و همچنین نبود داروهای با کیفیت مناسب و ایجاد سایر بیماری‌ها تنها بخشی از آسیب‌هایی است که به این بخش وارد آمده است.

*تصمیم محدودیت صادرات شیر خشک غیر کارشناسی بود

نماینده مردم اصفهان همچنین گفت: تصمیم اخیر در خصوص محدودیت صادرات شیر خشک از کشور نیز مشکلات دامداران و تولیدکنندگان شیر را افزایش داده است و به نظر می‌رسد این قبیل تصمیمات غیر کارشناسی و عجولانه موجب نابودی این بخش شده است.

*تصمیمات خلاف مصالح دامپروری

مقتدایی گفت: عدم حضور جدی و موثر اتحادیه‌ها و فعالان این بخش در جلسات تصمیم‌گیری موجب شده است، تا برخی از تصمیمات برخلاف مصالح بخش دامپروری کشور اتخاذ شود.

مقتدایی تاکید کرد: روزهای آینده با بهره‌گیری از ابزار تذکر و سؤال در مجلس شورای اسلامی ابعاد مختلف ضرباتی که به بدنه دامداری کشور وارد شده است، را پیگیری خواهیم کرد، تا مشخص شود، آیا به نابودی کشاندن دامداری، عمدی در کار بوده است، یا تصمیمات غیر کارشناسی اتخاذ شده است.

*سوء مدیریت در توزیع نهاده‌های دامی

وی  تصریح کرد: عدم تخصیص نهاده‌های دامی و سوء مدیریت در توزیع کاملا مشهود است و برخی دامداران در مراجعه به دفتر نمایندگی، خواستار مداخله نظارتی نمایندگان مجلس شده‌اند.

نماینده مردم اصفهان ادامه داد: تصمیمات دولتی گاوداری‌های صنعتی را از یکسو و گاوداری‌های کوچک و سنتی را از سوی دیگر در معرض خطر جدی حذف از گردانه تولید قرار داده است.

/ 0 نظر / 10 بازدید