کارگران بخش کشاورزی و کشاورزان را دریابید.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان

کارگران بخش کشاورزی و کشاورزان را دریابید.

حسین محمدرضایی رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان امروز در گفتگو با خبرنگار ما در اصفهان در مورد روز جهانی کار و کارگر گفت: این روز بر تمام مجاهدان عرصه کار و ایثار  و کسانی که گردش چرخ های توسعه و سازندگی این آب و خاک حاصل تلاش و کوشش بی وقفه آنهاست، مبارک باد.

محمدرضائی خاطر نشان کرد: کشاورزی محور توسعه و نهاد زیبایی و شکوهمندی نظام آفرینش و کشاورزان سفیران روزی رسانی هستند که قدر نعمت های الهی را بیشتر دانسته و با تلاش بی وقفه خویش واسطه ی خیر این نعمت ها به بندگان خدا می باشند.

وی می افزاید: کشاورزان و کارگران بخش کشاورزی در طی سه سال اخیر از خشکسالی و بی آبی لطمات زیادی دیده اند و حق و حقوق آنها که همان حق آبه آنهاست ضایع و به آنها پرداخت نمی شود.  

پیامبر اکرم (ص) فرمود «خداوند تبارک و تعالی با توبه از هر گناهی میگذرد جز اینکه کسی مهریه زنی را منکر شود و یا حقوق کارگری را غصب کند و ادا ننماید»

وی می افزاید: با این وجود مهریه مادران و همسران کشاورزان که همان حق آبه زمین هائی است که در مهریه آنهاست، پرداخت و ادا نمی شود و توسط بخش های دیگر غصب شوده است.

محمدرضائی ادامه داد: کشاورزان و کارگران این بخش به دلایل مختلف از بیمه تامین اجتماعی محروم هستند و نمی توانند همانند کارگران دیگر بخشها به محض بیکار شدن حقوق و مزایا بی کاری در یافت کنند پس مجبور هستند با بدترین شرایط به زندگی خود ادامه دهند. 

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق در قسمت ( نظر شما ) درج نمائید. متشکرم

/ 0 نظر / 9 بازدید