تشکل‌های مردمی باید با همدلی برای حل مشکلات مردم بکوشند

نسخه چاپی
استانها - اصفهان
نسخه چاپی
شماره : 13930303000462
93/03/03 - 11:07
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:

تشکل‌های مردمی باید با همدلی برای حل مشکلات مردم بکوشند

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: تشکل‌های مردمی باید با همدلی، هم‌فکری و همکاری با یکدیگر برای حل مشکلات مردم بکوشند نه آنکه یکدیگر را تضعیف کنند.

حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: انجمن حمایت از کشاورزان از اوایل دهه 80  به عنوان مددکاران ترویجی شهرستان اصفهان اقدام به پیگیری مشکلات کشاورزان کرده و بعد از تدوین اساسنامه خود دو سال پیگیر ثبت آن در وزارت کشور شدند تا اینکه این انجمن به نام انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان به ثبت رسید و اقدام به ثبت‌نام و عضوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: این انجمن نخستین انجمن به ثبت رسیده در وزارت کشور، در کل کشور است و این مایع افتخار اصفهان و کشاورزان این خطه است و در طول این مدت همیشه و با قدرت پیگیر مشکلات بخش کشاورزی بوده و خواهد بود.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان و این عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان در مورد بیمه تامین اجتماعی برای کشاورزان گفت: ما برای حل مشکل بیمه تامین اجتماعی کارگران بخش کشاورزی در اواخر سال 84 با ریاست جمهور وقت ملاقات حضوری داشته و طی نامه‌ای مشکلات این بخش به ویژه حل مشکلات بیمه تامین اجتماعی را خواستار شدیم و بعد از 3 سال دوندگی و چندبار دیدار با وزیر رفاه و تامین اجتماعی، ریاست سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان، استاندار وقت اصفهان و ریاست سازمان جهاد کشاورزی داشته که در نهایت در سال 87 موفق به معرفی کشاورزان به بیمه تامین اجتماعی شدیم، اما خانه کشاورز که مرکز آن در پایتخت است و رئیس آن از وزرای اسبق جهاد کشاورزی است موفق به این کار نشدند.

وی اضافه کرد: محمد صادقی، نماینده خانه کشاورز استان اصفهان بدون در نظر گرفتن پیگیری‌های انجمن حمایت از کشاورزان در مورد بیمه تامین اجتماعی، بیمه محصولات کشاورزی، پیگیری پایین آوردن تعرفه برق کشاورزی اصفهان، پیگیری مشکلات زاینده رود، ساماندهی زاینده رود، رفع موانع در زاینده‌رود و حضور در جلسات کشوری و استانی جهت رفع مشکلات کشاورزان عزیز و ... در 29 اردیبهشت سال جاری در مصاحبه با خبرگزاری فارس قصد تخریب دیگران را داشته و گفته است «افتتاح خانه کشاورز استان اصفهان پس از کارشکنی‌های 13 ساله و ...»

محمدرضایی گفت: در 13 سال پیش به نام خانه کشاورز در شهرستان اصفهان از تعداد زیادی با گرفتن مبلغی به عنوان حق عضویت ثبت نام به عمل آوردید چه شد و این پول‌ها کجا رفت که اصفهانی‌ها را به کارشکنی محکوم می‌کنید، عرقتان خشک نشده تشکل‌های قبلی را نادیده گرفته و خود را یکه تاز میدان جلوه می‌دهید، به عمل کار برآید به سخندانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر تشکل‌های مردم نهاد دیگر استان وامدار کسی هستند که نماینده خانه کشاورز استان اصفهان در مصاحبه خود چنین وانمود می‌کند.

مدیرعامل انجمن هماهنگی و حمایتی تشکل‌های بخش کشاورزی شهرستان اصفهان افزود: ما تشکل‌های مردم نهاد (سمن‌ها) باید با پشتیبانی همدیگر باری از دوش مردم برداریم و در تقویت همدیگر پیش قدم باشیم و نه آن که نیامده دنبال تضعیف دیگران و بزرگنمایی خود باشیم، تشکهای دیگر اصفهان بیش از یک دهه است که به فعالیت مشغول هستند و در کنار هم و به کمک یکدیگر به دنبال مسائل و مشکلات مردم بوده و هستند و هیچ مشکلی با هم نداشته‌اند.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله که محمد صادقی، نماینده خانه کشاورز استان اصفهان در مصاحبه خود قصد تخریب نداشته است و متوجه این شده باشد که استان اصفهان تنها یک تشکل ندارد و باید با تشکل‌های دیگر تعامل داشته باشد تا بتواند به نفع احسن به مردم کمک کند.

انتهای پیام/63001/صا30

©2014 Fars News Agency. All Rights Reserved
/ 0 نظر / 8 بازدید