مدیریت واحد آب زاینده رود تشکیل می شود

معاون استاندار اصفهان: مدیریت واحد آب زاینده رود تشکیل می شود

اصفهان - معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان به برگزاری جلسه ویژه بررسی مسائل کشاورزان شرق این استان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: براساس یکی از مصوبات این جلسه، مدیریت واحد آب رودخانه زاینده رود تشکیل می شود.

 نسخه چاپی

کد خبر: 80563592 | تاریخ خبر: 10/12/1391

ˈمحمد مهدی اسماعیلیˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب رییس اول مجلس و با حضور وزیران اطلاعات، کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، نمایندگان مردم استانهای چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد و همچنین معاونین امنیتی و سیاسی وزیر کشور، استانداران استانهای منتفع از آب زاینده رود و معاونان آنان، در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

وی اظهارکرد: در این جلسه پس از بحث و بررسی موضوعات مرتبط با توزیع آب زاینده رود و خواسته های کشاورزان اصفهانی مصوبات خوبی به تصویب رسید.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان گفت: شکل گیری مدیریت واحد زاینده رود که در سالهای اخیر خواسته مردم و کشاورزان این استان بود به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: براساس مصوبات امشب این جلسه مقرر شد وزیر نیرو یک نماینده ویژه برای مدیریت واحد آب زاینده رود از سرشاخه های آن تا انتهای این رودخانه و تعیین موارد مصرف آن، منصوب کند.

وی گفت: مسوولیت کنترل جلوگیری از هرز رفت و برداشت بیش از حد آب از این رودخانه به عهده مدیریت جدید واگذار شد.
اسماعیلی افزود: در این جلسه بر اجرایی شدن فوری مصوبات جلسه نمایندگان کشاورزان، نمایندگان مجلس و استاندار اصفهان با معاون اول رییس جمهوری و برخی وزرا و مقامات کشور در 24 بهمن امسال تاکید شد.

وی اظهارکرد: مصوبه بخشودگی جریمه و استمهال وام های زیر 10 میلیون تومان کشاورزان از سوی شواری عالی پول و اعتبار کشور نیز گرفته شد.

وی با بیان اینکه اجرای بیمه خشکسالی برای کشاورزان در این جلسه به تصویب رسید، تاکید کرد: تامین و پرداخت مبالغ مربوط به خشکسالی مورد موافقت اعضای این جلسه قرار گرفت و به تصویب رسید.

اسماعیلی همچنین به گزارش معاون امنیتی وزیر کشور از مناطق شرق اصفهان در این جلسه اشاره کرد و گفت: عبداللهی مصوبات اخیر شورای تامین این استان را مورد تایید قرارداد.

وی تاکید کرد: در این جلسه مفاد توافقنامه 9 ماده ای اخیر نمایندگان کشاورزان با مدیران نهادهای ذیربط در استانداری اصفهان قرائت و مورد استقبال و حمایت اعضای این جلسه قرار گرفت.

لطفاَ نظر خود را در مورد این خبر در زیر ( نظر شما) درج نمایید. متشکرم

/ 0 نظر / 8 بازدید