محمدرضایی: شهرداری بند سنگی بستر رودخانه را تخریب کند

محمدرضایی: شهرداری بند سنگی بستر رودخانه را تخریب کند

اقتصادی  8:56:45 1393/11/29

9311-6991-5  کد خبر      

رییس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: شهرداری باید بند سنگی ایجاد شده در بستر روخانه را تخریب کند وگرنه کشاورزان شرق اصفهان خود اقدام خواهند کرد.

حسین محمدرضایی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: شهرداری اصفهان در آذر ماه امسال پس از بسته شدن آب مرحله اول کشت شرق با واسطه ‌گری فرماندار و اجازه کشاورزان در راستای بالا آوردن آب درمسیر رودخانه در شهر، اقدام به ایجاد بند سنگی در حوالی پل بزرگمهر کرد.

وی تاکید کرد: طبق قول و قرارها، شهرداری باید این بند و سایر بندها را تخریب می‌کرد زیرا مانع عبور آب در مرحله دوم کشت پاییزه و رسیدن به زمین‌های کشاورزی بود و اگر این نهاد به این امر بی‌توجهی کند کشاورزان شرق اصفهان خود اقدام به تخریب بندها می‌کنند. و دیگر اجازه ایجاد بند به شهرداری در رودخانه نخواهند داد.

 رییس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه ساماندهی رودخانه در شرق نیز با کندی در حال اجراست، خاطر نشان کرد: ساماندهی بستر زنده‌رود باید از سراب تا پایاب باشد و برای این کار هم به بودجه نیاز است و هم مسوولان باید تلاش بیشتری برای برداشتن بندها در مناطق بالادستی انجام دهند که مانعی برای عبور آب در رودخانه نباشد و آب راحت‌تر به مسیر خود به طرف شرق حرکت کند.

 محمدرضایی با اشاره به بازگشایی موقت آب زاینده‌رود در روزهای آینده برای نجات کشت غله شرق اصفهان، اظهار امیدواری کرد که وزیر نیرو به تعهد خود برای دادن آب  کامل به غله شرق اصفهان عمل کند چرا که در غیر این صورت کشاورزان و از سوی دیگر اقتصاد کشور دچار خسارت سنگینی خواهد شد.

کد خبرنگار: 13071
انتهای پیام

/ 0 نظر / 46 بازدید