روز درختکاری روز هدیه به محیط زیست است

88/12/15 - 11:59  شماره: 8812150509

نسخه چاپی 
 
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:
روز درختکاری روز هدیه به محیط زیست است
خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: روز درختکاری روزی است که می‎توانیم با کاشتن نهال‎هایی تازگی و طراوت را به محیط زیست‌مان هدیه بدهیم.

حسین محمدرضایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه درخت مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد، افزود: در ایران روز 15 تا 22 اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفندماه روز ‌درختکاری است.
وی اظهار داشت: همه ساله در چنین روزی به عنوان روز درختکاری در ایران گرامی داشته می‌شود، زیرا درختکاری یکی از سنن پسندیده در اسلام است که به کرات نسبت به آن در روایات تاکید شده است.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه سازمان ملل متحد امسال را سال تنوع زیستی اعلام کرده است، تصریح کرد: ما هم می‎توانیم با کاشت درختان، به‎ ویژه گونه‎هایی که در حال انقراض هستند، و گرامیداشت روز درختکاری، برای حمایت از تنوع زیستی در ایران قدمی برداریم.
وی بیان داشت: امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری درختان نقش مهم‌تری در زندگی بشر ایفا می‌کنند و از طرفی مقدمات پیشرفت بیشتر صنعت و فناوری را موجب می‌شوند و منابع تامین کننده محصولاتی نظیر وسایل چوبی، مبلمان، لواز‌م‌التحریر، کاغذ، انواع مدادهای مختلف ‌الوار و هزاران محصول دیگر محسوب می‌شوند و از سوی دیگر به منزله ریه‌های یک شهر تلقی شده و نقش مهمی در تامین سلامت اعضای جامعه را ایفا می‌کنند که این مورد از مورد قبل مهم‌تر است.
محمدرضایی با اشاره به هفته درختکاری از کشاورزان خواست مانند همیشه به درختکاری و کشت خود بپردازند که موجب سرسبزی و طراوت و شادابی شهرمان شود، ادامه داد: مطالب یاد شده به روشنی وظیفه همه را در حفظ و حراست از منابع طبیعیِ موجود به ویژه جنگل‌ها و مراتع و همچنین توسعه پایدار و گسترش این نعمت الهی، به عنوان یک وظیفه دینی و ملی مشخص می‌کند.
وی اظهار داشت: روز درختکاری بهانه‌ای است برای اینکه ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیا کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگهداری کنیم و امید است که با تلاش در این راستا حتی با کاشتن یک نهال کوچک، کشوری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که کاری پسندیده است.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان اضافه کرد: هرچه می‌توانید درخت بکارید که درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه‌ای از تجلیات آفریدگار عالم است و درختان نماد آبادانی و شاخص سبزی، خرمی و مظهر زندگی و سبب تلطیف هوا بوده و موجب آسایش و رفاه شهروندان، صفا و پاکی طبیعت می‌شوند.
انتهای پیام/صا20
 

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق در قسمت ( نظر شما ) درج نمائید. متشکرم

/ 0 نظر / 10 بازدید