نجابت مردم اصفهان موجب مغفول ماندن موضوع آب در برخی اذهان شده است

استاندار اصفهان در دیدار با اعضای شورای شهر:

نجابت مردم اصفهان موجب مغفول ماندن موضوع آب در برخی اذهان شده است

23 مرداد 1393 ساعت 10:13

خبرگزاری ایمنا: استاندار اصفهان تاکید کرد: معتقدم نجابت و بلوغ اجتماعی مردم اصفهان، موجب مغفول ماندن موضوع آب توسط برخی از مسئولین شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان ‌در دیدار با رسول زرگرپور استاندار اصفهان آمادگی خود را برای همکاری با مدیریت استان در حل مسائل اعلام نمودند.
استاندار اصفهان در این دیدار از پیگیری اعضای شورای شهر نسبت به مسائل و همچنین کسب اطلاع از اتفاقات رخ داده، قبل از اعلام موضع تشکر نمود.
وی اقدام به روشنگری در خصوص بازدید وزیر نیرو و چند تن از نمایندگان چهارمحال بختیاری از طرح آبرسانی تونل گلاب ۲ نمود و اظهار داشت: عملیات اجرایی این تونل بنابه دلایلی حدود شش ماه است که تعطیل می باشد.
زرگرپور با بیان اینکه وزیر نیرو از مدافعان اجرای تونل گلاب ۲ است، تصریح کرد: این طرح به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی در تهران با توجه به استانی بودن آن، نداشتن مجوز زیست محیطی و نداشتن مصوبه وزارت نیرو، حدود ۶ ماه است که متوقف شده است.
وی از ارائه اطلاعات پروژه به تهران، اخذ مصوبه وزارت نیرو و همچنین دریافت مجوز زیست محیطی برای طرح خبر داد و افزود: راه اندازی مجدد طرح منتظر دستور وزیر نیرو است.
استاندار اصفهان تشریح کرد: با این وجود به دلیل ریزش تونل نیمی از یک جبهه از چهار جبهه کاری تونل گلاب ۲، صرفا جهت حفاظت از تونل فعال بوده است.
وی ادامه داد: بازدید از تونل گلاب ۲ که حدود ۱۵ درصد فعال بوده، در جریان بازدید وزیر نیرو از پروژه‌های استان چهار محال و بختیاری با همراهی نمایندگان این استان صورت پذیرفته است.
زرگرپور افزود: این مسئله موجب تکدر خاطر وزیر نیرو و دستور وی برای بررسی کارشناسی بیشتر در این خصوص شد.
وی از مطرح نمودن مسئله زاینده رود در شورای امنیت کشور خبر داد و افزود: در این شورا مقرر گردید وزیر نیرو ظرف ۲ ماه آینده گزارش خود را در خصوص اجرای طرح ۹ ماده ای شورای عالی آب ارائه نماید.
استاندار اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه کمیته آب در شورای شهر تشکیل شده است، مباحث فنی و تخصصی را در ان کمیته بررسی خواهیم کرد.
اعضای شورای شهر اصفهان نیز از استاندار به خاطر تلاش های شبانه روزی و تخصصی وی در حوزه آب و مسئله خشکسالی تقدیر نمودند.
در این جلسه پیرامون استفاده از ظرفیت های تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد در جهت رساندن صدای مردم استان به گوش دولتمردان، ثبت محور طبیعی- تاریخی زاینده رود و تلاش برای احیای زاینده رود به عنوان یک مطالبه بین المللی بحث و تبادل نظر شد.
استاندار اصفهان در پایان در خصوص طرح بهشت آباد عنوان نمود: پیشنهاد برای ارزیابی این طرح از طریق مهندسی ارزش را مطرح نموده‌ایم و به نتیجه این ارزیابی کارشناسی از نظر علمی، فنی و تخصصی عمل می نماییم.

کد مطلب: 157498
آدرس مطلب: http://imna.ir/vdcb9zb8wrhbsap.uiur.htmlخبرگزاری ایمنا
  http://imna.ir

/ 0 نظر / 40 بازدید