کشاورزان شرق اصفهان نیازمند آب برای کشت پاییزه هستند

نسخه چاپی
استانها - اصفهان
شماره : 13930614000640
93/06/14 - 16:53
امام جمعه ورزنه:
کشاورزان شرق اصفهان نیازمند آب برای کشت پاییزه هستند

امام جمعه شهر ورزنه گفت: کشاورزان زمین‌های خود را برای کشت آماده کرده‌اند و پس از 15ماه خشکی زاینده‌رود نیازمند آب لازم و مناسب برای کشت پاییزه هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزنه، حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه در محل مسجد جامع شهر ورزنه با توصیه به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان، به مقام شکر از دیدگاه حضرت امام رضا (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: شکر نعمت‌ها برای انسان‌ها سبب شکر خداوند متعال می‌شود و رمز موفقیت قدردانی و شکر نعمت‌ها است.

امام جمعه شهر ورزنه به روایتی از امام رضا (ع) اشاره کرد و بیان داشت: در دیدگاه امام رضا (ع) شکرگزاری برای خدا و پدر و مادر و همچنین ائمه معصومین (ع) که پدران امت هستند، وجود دارد و ما باید به خاطر زحمات این بزرگواران به درگاه خدا سجده شکر به جا آوریم و قدردان آنها باشیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبریک ولات با سعادت حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: امام رضا (ع) ولی نعمت ما ایرانیان است و مشهد رضوی در قلوب تمام عشاق جای دارد و باید در این ایام که ولادت با سعادت آن امام همام است برای برپایی جشن‌ها و مراسمی که در آن شناخت ما را نسبت به ائمه معصومین (ع) بیشتر می‌کند، تلاش کنیم.

صادق‌زاده با اشاره به سالگرد شهادت دومین شهید محراب آیت‌الله مدنی و همچنین رحلت آیت‌الله طالقانی گفت: وظایف امام جمعه خدمت به مردم، ارتقا معنویت و رشد دین در جامعه است، درست همان‌گونه که این بزرگواران در راه اعتلای دین تلاش و حتی جان خود را از دست دادند و در امر خطیر برپایی نماز جمعه، زحمات فراوانی را متحمل شدند.

وی با اشاره به مباحث امنیتی منطقه و مشکلات آن اظهار داشت: در مبحث امنیت منطقه لازمه کار این است که مردم همکاری مستمری با نیروهای بسیج به‌ویژه نیروی انتظامی داشته باشد.

امام جمعه ورزنه به آمادگی مردم منطقه برای کشت پاییزه اشاره کرد و بیان داشت: کشاورزان زمین‌های خود را برای کشت آماده کرده‌اند و پس از 15ماه خشکی زاینده‌رود نیازمند آب لازم و مناسب برای کشت پاییزه هستند و باید به صورت کامل این انتظار به حق کشاورزان را برآورده کرد.

وی با اشاره به اینکه در حق مسلم کشاورزان منطقه هیچ عذری پذیرفته نیست، اضافه کرد: در حال حاضر مشکلات منطقه ما قابل وصف و درک نیست و فقط می‌توان با اشک چشم آنها را پذیرفت.

صادق‌زاده به مهاجرت فراوان از این منطقه به شهرهای اطراف به ویژه اصفهان اشاره کرد و افزود: اوضاع در منطقه ما به‌گونه‌ای است که یک پیرمرد 80 ساله به همراه همسر و فرزندانش با داشتن ده‌ها هزار متر زمین کشاورزی و سابقه درخشان در تولید برای کار به یکی از شهرهای اطراف اصفهان مهاجرت کرده است.

وی اضافه کرد: این یک نمونه از صدها نمونه مهاجرت از ورزنه است که دل ما را می‌رنجاند و امید است مسئولان چاره‌ای برای حل این مشکل انجام دهند.

انتهای پیام/2301/خ30

/ 0 نظر / 41 بازدید