جمع کشاورزان اصفهانی برای حق آبه مقابل شرکت آب منطقه ای استان

تجمع کشاورزان اصفهانی برای حق آبه مقابل شرکت آب منطقه ای استان

رییس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان:

آب منطقه ای کم لطفی می کند

اجتماعی  2/3/1390  12:30:29

903-690-5 کد خبر

کشاورزان اصفهان روز گذشته و امروز برای حق آبه و آب بهاره وتابستان کنونی خود در مقابل شرکت آب منطقه ای اصفهان تجمع کردند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، روزشنبه گذشته مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در جمع اعضای شورای شهر اصفهان اعلام کرد که امسال نمی توانیم آب مورد نیاز کشاورزان را تامین کنیم استدلال محمد علی طرفه بر این اساس است که  با وجود آب باقی مانده پشت سد اگر آبی به کشاورزی اختصاص یابد در تامین آب شرب با مشکل مواجه می شویم.

اما رییس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان معتقد است که آب منطقه ای در این زمینه کم لطفی می کند.

  حسین محمد رضایی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان (ایسنا)منطقه اصفهان، اظهار داشت: استانداری و مجموعه آن پیگیر حق کشاورزان هستند ، اما آب منطقه ای می گوید نمی تواند آب مورد نیاز کشاورزان را تامین کند چرا که آب برای شرب کم می آید.

وی افزود: اما من به عنوان نماینده کشاورزان معتقد هستم که می توان آب مورد نیاز کشاورزان را تامین کرد.

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee

 محمدرضایی بیان داشت: اخیرا کمیته ای در استانداری متشکل از تعدادی از نمایندگان کشاورزان، دو نفر از استانداری، کارشناسان آب منطقه ای، یک نفر از منابع طبیعی، دو نفر از جهاد کشاورزی و یک نفر از آب وفاضلاب استان  برای پیگیری مشکل کشاورزان وبررسی مقدار آب زراعی سال تشکیل شد.

وی ادامه داد: این کمیته بارش ها، ورودی و خروجی آب به سدو مصارف مختلف را بررسی کرد و آبی که باید برای شرب بماند محاسبه شد و پس از آن 400 میلیون متر مکعب آب برای کشاورزی باقی ماند.

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee

 رییس انجمن حمایت از کشاورزان استان اصفهان بیان داشت: البته با بارندگی های اخیر وضعیت نسبت به محاسبه گذشته ما بهبود یافته است.

وی خاطر نشان کرد: اگر اکنون آب بهاره به کشاورزان داده شود آنها می توانند یک کشت صیفی انجام دهند اما اگر پاییز آب به کشاورزان داده شود کشاورز تیر ماه سال 91 می تواند ضعف اقتصادی خود را مرتفع کند.

 گفتنی است؛ تعداد کثیری از کشاورزان روز گذشته وامروز صبح برای آب کشت بهاره خود مقابل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان تجمع کردند.

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee

 

/ 0 نظر / 29 بازدید