احیای زاینده‌رود تنها با نگاه ملی میسر است

نسخه چاپی
استانها - اصفهان
شماره : 13930620000300
93/06/20 - 11:55
استاندار اصفهان:
احیای زاینده‌رود تنها با نگاه ملی میسر است /مطالبه ما برخورد در چارچوب قانون شرع در بحث حق‌آبه‌هاست

استاندار اصفهان گفت: برای احیای زاینده‌رود باید یک نگاه ملی و با اولویت خاص داشت تا مشکلات عمده در بخش آب در این استان برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب حجت‌الاسلام ناطق نوری و جمعی از فرماندهان، مدیران ارشد استان و نمایندگان مردم اصفهان برگزار شده بود اظهار کرد: اصفهان سرزمین فرهنگ، هنر، صنعت و مردمان بزرگ است و امروز بیش از هر روز دیگر نیازمند نگاهی ویژه با در خور شأن است.

وی در ادامه با اشاراتی به بیانات امام راحل درباره قدر و منزلت اصفهان و تشییع پیکر بیش از 300 شهید در یک روز و با فرمایشات مقام معظم انقلاب درباره اصفهان کرد و افزود: اصفهان قلب تپنده ایران است و افتخارات زیادی را در کتاب زرین افتخارات نظام و ملت ایران حک کرده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: زاینده‌رود به عنوان یک رودخانه شریان‌ساز و روح‌افزا در طول هزار سال در فلات مرکزی ایران زنده بوده ولی امروز با مشکلات جدی روبه‌رو شده و با معضلات بغرنجی دسته و پنجه نرم می‌کند.

وی افزود: احیای زاینده‌رود را باید یک موضوع ملی و با اولویت خاص تلقی کرد و مسئولان عالی کشور باید برخوردی در شأن و منزلت این استان داشته باشند.

زرگرپور ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین مطالبات ما برخورد در چارچوب قانون شرع در بحث حق‌آبه‌هاست نه بر اساس مصلحت، اینکه طرح‌های اجرایی مصوب در کوتاه‌ترین زمان اجرا شود و از هرگونه برداشت‌های غیرمجاز و خلاف توسط هر کسی و در هر استانی جلوگیری شود از دیگر خواسته‌های استان است.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید تصمیمات لازم برای رفع این مشکل به خوبی در شورای عالی آب کشور اتخاذ شده است و با سفر وزرا و معاون اول رئیس جمهور به مرحله ایجابی رسیده است.

وی گفت: جدیت و سرعت در بحث پیگیری‌ها و انجام پروژه‌های آبی از ضروریات برنامه‌های روزهای آتی است که باید مدنظر مدیران تصمیم‌گیر در بخش آب کشور باشد.

وی در پایان اظهار کرد: در سال گذشته با حضور دکتر علی‌ ولایتی مشاور ارشد رهبر معظم انقلاب یک گزارش کاملی از وضعیت حوزه آبریز زاینده‌رود تهیه و برای ارجاع به مقام معظم رهبری داده شد و امروز امیدوار هستیم که با حضور حجت‌الاسلام ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب و ارائه گزارشات مکتوب و مدون راهکار و تدبیری ویژه در راستای رفع معضلات آب استان صورت پذیرد.

انتهای پیام/63030/صا30/ث3001

/ 0 نظر / 44 بازدید