نشست زمین‌های اصفهان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه آب

نسخه چاپی
استانها - اصفهان
شماره : 13930417000861
93/04/17 - 13:50
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد
 
نشست زمین‌های اصفهان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه آب

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه خشکی زاینده‌رود مشکلات زیست محیطی به همراه می‌آورد، گفت: زمین‌های بسیاری در این استان به دلیل کمبود آب و برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی نشست کرده‌اند.

مصطفی حجه فروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت کشاورزان اصفهان اظهار کرد: متاسفانه زمین‌های پایین دست رودخانه زاینده رود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

وی ادامه داد: زمین‌های بالادست رودخانه با وجود اینکه هیچ ظرفیتی برای تبدیل شدن به زمین‌های کشاورزی مرغوب را ندارند، اما با این وجود به دلیل در دسترس بودن آب برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شوند که البته بازدهی خوبی ندارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه خشکی زاینده‌‌رود از جهات مختلفی اثرات مخرب خود را بر اقتصاد و دیگر زمینه‌ها در استان اصفهان گذاشته است، تصریح کرد: امیدواریم مشکلات رودخانه زاینده‌رود هر چه زودتر برطرف شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در بحث سلامت، محیط زیست، و سایر موارد با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم، یکی از اصلی‌ترین مشکلات ایجاد شده در سطح استان مشکلات آب و هوایی ایجاد شده به دلیل خشکسالی است که تبعات بسیاری به دنبال دارد.

حجه‌فروش تاکید کرد: بخش عمده آلایندگی‌هایی که در سطح استان اصفهان به وجود آمده است، را می‌توان به دلیل خشک شدن زاینده‌رود دانست.

وی افزود: زمین‌های بسیاری در سطح استان اصفهان به دلیل کمبود آب و برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی نشست کرده‌اند که می‌توانند خطرات بسیاری را برای مردم در پی داشته باشد.

انتهای پیام/63028/ح20/پ3003

/ 0 نظر / 45 بازدید