آلودگی هوای اصفهان تلنگری برای جلوگیری از گسترش صنعت است

89/10/06 - 12:27
شماره:8910060287
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:
آلودگی هوای اصفهان تلنگری برای جلوگیری از گسترش صنعت است

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: آلودگی هوای اصفهان تلنگری برای جلوگیری از گسترش صنعت در محدوده 50 کیلومتری کلانشهر اصفهان است که مسئولان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.


حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه به منظور گسترش سرسبزی و آبادانی تلاش کرد‌ه‌ایم، اظهار داشت: سر‌سبز بودن اطراف کلان شهری مانند اصفهان چاره‌سازی برای برطرف شدن آلودگی هوا‌ست.
وی با بیان اینکه آبی که در صنعت اصفهان بی‌رویه مصرف می‌شود و علاوه بر آلودگی وارد آب‌های زیرزمینی شده و یا به صورت بخاری بلا استفاده به جو رفته است، افزود: صنایع با استفاده از سوخت‌های مختلف هوا را با گازهای خطرناک آلوده می‌کنند که در صورت ارائه آب به کشاورزان که حق‌آبه‌داران اصلی آن محسوب می‌شوند این آلودگی ایجاد نمی‌شود.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان تصریح کرد: اگر قرار باشد صنعتی در شرق اصفهان ایجاد شود باید وابسته به کشاورزی باشد و نیازی به آب نباشد و همچنین آلودگی برای هوا و محیط زیست ایجاد نکند.
وی با انتقاد از اینکه چگونه کشاورزی که سال‌ها در این حیطه فعالیت کرده است و در حرفه خود به استادی رسیده است به کارگری در کارخانه‌ای مشغول شود، افزود: ایجاد صنعت شاید برای کشاورزان منطقه مفید باشد و آنها را از ورطه بیکاری نجات دهد اما برای کشاورزان با سابقه نمی‌تواند جوابگو باشد.
محمدرضایی همچنین در انتقاد نسبت به سن کار کردن در کارخانه‌ها بیان داشت: قطع یقین شرایطی برای این استخدام در کارخانه‌ها وجود دارد که کشاورزانی که چند کارگر و خانواده‌ آنها را زیر پوشش قرار می‌داده‌اند با مشکل اشتغال مواجه نباشند.
وی ادامه داد: در صورتی که حق‌آبه کشاورزان کارآفرین اعطا شود، خود منشا فعالیت و اشتغال بسیاری هستند.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: در صورتی که مسئولان به دنبال عملیاتی کردن طرح و پروژه انتقال آب بهشت‌آباد به فلات مرکزی باشند تا حدودی مشکل آب کشاورزان برطرف می‌شود.
وی اضافه کرد: باید توجه داشت که بعد از صرفه‌جویی در مصرف آب شرب، صنعت، خدمات و جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه در بالادست رودخانه و صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی، پروژه انتقال آب بهشت‌آباد به فلات مرکزی نجات دهنده استان اصفهان و چند استان دیگر است.
انتهای پیام/آ20/ب

/ 0 نظر / 8 بازدید