آب زاینده رود تا ۱۱ بهمن به پل خواجوی اصفهان می رسد

در گفتگو با مهر عنوان شد:

آب زاینده رود تا ۱۱ بهمن به پل خواجوی اصفهان می رسد


اصفهان - عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان گفت: پس از بازگشایی دریچه های سد زاینده‌رود در بامداد هشتم‌ بهمن ماه، نهایتا در ۱۱ بهمن ماه آب به پل خواجو در اصفهان می رسد.


حسین محمدرضایی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روز دوشنبه مقدار ۱۰۵ میلیون مکعب آب از سد زاینده رود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان باز می شود که با این حجم آب نزدیک به ۴۰ درصد زمین‌های کشاورزی قابل کشت است.


وی بیان داشت: مرحله دوم بازگشایی زاینده رود در صورتی که بارندگی های پیش بینی شده در اسفند ماه به اندازه کافی برای کشت کشاورزان نباشد در دهه سوم اسفند خواهد بود اما در صورت بارش های مؤثر در اسفند ماه زمان‌ بازگشایی مرحله دوم زاینده رود به اوایل فروردین ماه ۹۸ موکول خواهد شد. 


عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان با بیان اینکه حداقل باید ۳۲ متر مکعب آب بر ثانیه به سد آبشار برسد و اگر میزان آب کمتر از این باشد تقسیم آب در چهار کانال آب رسانی آبشار و رودشتین با مشکل مواجه خواهد شد، اعلام کرد: آب زاینده رود پس از بازگشایی به مدت ۲۰ روز باز خواهد بود.


وی حجم آب ذخیره شده کنونی در سد زاینده رود را ۱۹۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود : حجم ورودی به سد زاینده رود امروز ۲۵.۳ متر مکعب بر ثانیه و حجم خروجی در حال حاضر ۸.۵ متر مکعب بر ثانیه است.

کد خبر 4524785

 https://www.mehrnews.com/news/4524785/

 


/ 0 نظر / 148 بازدید