هیچ کس حق توقف طرح انتقال آب به فلات مرکزی ایران را ندارد

نسخه چاپی
استانها - اصفهان
شماره : 13930518001331
93/05/18 - 18:06
نسخه چاپی
حجت‌الاسلام ‌سالک در گفت‌وگو با ‌فارس:
هیچ کس حق توقف طرح انتقال آب به فلات مرکزی ایران را ندارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کس حتی وزیر محترم نیرو، حق توقف طرح انتقال آب به فلات مرکزی ایران را ندارد.

حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به مسئله انتقال آب به فلات مرکزی ایران اظهار کرد: اجرای این پروژه مصوبه شورای عالی آب است و هیچ کس حتی وزیر نیرو حق توقف پروژه ملی بهشت آباد را ندارد.

وی در ادامه اذعان کرد: برای انتقال آب به فلات مرکزی ایران کارهای کارشناسی و علمی دقیقی بر روی احداث تونل بهشت آباد صورت گرفته و باید عملیات اجرایی احداث سد این تونل هر چه زودتر آغاز شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو و دستگاه‌های متولی نباید تحت تاثیر فشارهای روانی و سیاسی و اجتماعی برخی استان‌ها قرار گیرند، تصریح کرد: مسئله آب یک مسئله ملی است و فشارهای سیاسی نباید موضوع آب را یک مسئله سیاسی جلوه دهد.

وی با درخواست از وزیر نیرو در راستای تاکید بر انجام کارهای کارشناسی جهت اجرای پروژه‌های انتقال آب به اصفهان خاطرنشان کرد: برخی حرکت‌های نامطلوب و ناصواب در مورد انتقال آّب، سبب جریحه‌دار شدن مردم مظلوم اصفهان می‌شود.

سالک در ادامه سخنان خود مردم اصفهان را مردمی مظلوم و محجوب در گرفتن مطالباتشان دانست و ادامه داد: سوال من از وزیر نیرو و استاندار اصفهان این است که آیا زاینده رودی که همیشه جاری بوده و مهد تمدن اصفهان بوده است باید در حال حاضر به رودخانه فصلی تبدیل شده باشد و باید با این رودخانه به صورت فصلی برخورد کرد و آیا نباید برای احیای این رودخانه که زندگی و حیات اصفهان و مردم و کشاورزان آن در گرو احیای آن است فکری کرد؟

وی اذعان کرد: مردم اصفهان همیشه و در همه صحنه ها پیشتاز بوده‌اند و متاسفانه در مورد مسئله آب به حقوق آنها بی‌توجهی شده و با هم سوال ما اینجاست که تا کی باید مردم نحیب اصفهان سکوت کنند و چه کسی بالاخره روزی به نیاز آب شرب و کشاورزی و صنعت اصفهان پاسخ می‌دهد؟

نماینده مردم اصفهان در ادامه گفت: موضوع آب را من در تاریخ دوازدهم تیرماه سال جاری با مهندس جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در میان گذاشتم و در مورد بحران بالقوه زیر پوست استان اصفهان و مسئله آب صحبت کرد، در پانزدهم ماه مبارک رمضان نیز که دیداری با رئیس جمهوری محترم داشتیم من به عنوان اولین سخنران دیدار مجلس و دولت بر این نکته تاکید کردم که جناب آقای روحانی، مسئله آب اصفهان را فراموش نکنید.

وی حل مشکل اصفهان را راهکاری برای تعالی فرهنگ اجتماعی اصفهان و مانعی برای باالفعل شدن بحرانهای بالقوه دانست و ادامه داد: این مسئله برای مردم اصفهان به هیچ وجه پذیرفته نیست که عده‌ای با فشارهای سیاسی مانع از ورود آب به فلات مرکزی ایران شوند و بیش از این سکوت جایز نیست.

سالک تصریح کرد: وزیر نیرو نباید تسلیم هوچی‌گری و حرکت‌های سیاسی عده‌ای به منظور جلوگیری از احقاق حقوق 5 میلیون نفر از مردم اصفهان شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با درخواست از وزارت نیرو در خصوص عدم واگذاری مسئولیت‌ها به افراد غیرمتخصص گفت: شرکت آب منطقه‌ای اصفهان قریب به 15 سال کارهای کارشناسی خوبی در زمینه احداث تونل بهشت آباد داشته و جا دارد از همه کارشناسان این طرح تشکر کرد و نمایندگان اصفهان از کارهای کارشناسی صورت گرفته در مورد آب حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/2301/ش40/پ3003

©2014 Fars News Agency. All Rights Reserved
/ 0 نظر / 43 بازدید