یک دل و یک صدا منتظر کلنگ‌زنی بهشت آباد باشیم

90/06/21 - 00:08
شماره: 13900620001109
نسخه چاپی
برای نجات اصفهان از خشکسالی؛

یک دل و یک صدا منتظر کلنگ‌ زنی بهشت آباد باشیم

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: این یک طرح ملی است و هیچ کس حق متوقف کردن آن را ندارد بنابراین نمایندگان و مسئولان استان‌های ذینفع باید یک دل و یک صدا به دنبال کلنگ زنی این طرح فرا استانی به دست رئیس جمهور باشند.

 

حسین محمدرضائی خوراسگانی+ انجمن حمایت از کشاورزان+Hossei Mohammad Rezaee

 

حسین محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان دلیل اصلی بروز پدیده فرونشست را از دیدگاه زمین شناسان کاهش شدید سطح سفره آب‌های زیر زمینی و به عبارتی خالی شدن فضا در لایه‌های زیرین زمین دانست و بیان داشت: به تدریج فشارهای وارده سبب فرونشست لایه فوقانی زمین می‌شود.
وی با بیان اینکه از سویی با بهره‌برداری از سامانه فاضلاب شهری قسمت اعظمی از پساب‌های شهری که تا چند سال قبل به درون چاه‌ها هدایت می‌شد و این موضوع از کاهش سطح آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کرد، اکنون به شکل رو زمینی دفع می‌شود، اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه از منابع زیر زمینی در شهر برای فضای سبز جبران نمی‌‌شود و تهدید جدی برای فرونشست است.

*برداشت‌های بی‌رویه تهدید جدی برای فرونشست زمین است
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصصفهان با اشاره به اینکه با توجه به کاهش شدید سطح آب‌های زیر زمینی و بروز پدیده فرونشست، به طور قطع سبب وارد شدن خسارات سنگین به آثار تاریخی و دیگر اماکن در اصفهان می‌شود، ادامه داد: باید این کمبود آب جبران شود و بهترین راه‌ها برای جبران کمبود منابع آب‌های زیر زمینی اجرایی شود.
وی گفت: افتتاح هرچه سریع‌تر تونل سوم کوهرنگ، تونل خدنگستان و اجرایی شدن طرح بهشت آباد به شرط جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه و بارگذاری جدید و حفظ و حریم زاینده‌رود است.

*هیچ کس حق متوقف کردن بهشت آباد را ندارد
محمدرضایی در مورد اجرایی شدن طرح بهشت آباد گفت: این یک طرح ملی است و هیچ کس حق متوقف کردن آن را ندارد بنابراین نمایندگان و مسئولان استان‌های ذینفع باید یک دل و یک صدا به دنبال کلنگ زنی این طرح فرا استانی به دست رئیس جمهور باشند.
وی با تاکید بر اینکه طرح ملی بهشت آباد که چند مصوبه به دنبال دارد و تا بحال میلیاردها تومان سرمایه‌ کشور برای آن هزینه شده است اگر با تهدید به استعفای چند نماینده متوقف شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، اظهار داشت: این سوال پیش می‌آید که اگر با استعفا کار پیش می‌رود، نمایندگان استان‌های ذینفع پروژه بهشت آباد نزدیک به 40 نفر هستند و بهتر می‌توانند در این زمینه تهدید کنند که البته این کار پسندیده‌ای برای یک نماینده مجلس نیست.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: در اصل ۶۷ قانون اساسی آمده نمایندگان مجلس باید در نخستین جلسه مجلس سوگند یاد کرده و متن قسم‏نامه را امضاء کنند و این در حالی است که آنها سوگند یاد می‌کنند و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌دهند که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشند، ودیعه‏ای را که ملت به آنها سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنند و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوی را رعایت و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم و نماینده همه ملت ایران باشند.

*نمایندگان استان‌ اصفهان در اجرای بهشت آباد پافشاری کنند
وی با تاکید بر اینکه تمام نمایندگان استان‌های کشور با توجه به قسم‏نامه خود باید در اجرای طرح ملی بهشت آباد و افتتاح آن کمک و پافشاری کنند، اظهار داشت: با افتتاح این طرح آب خان‌ها و منابع زیر زمینی اصفهان جبران می‌شود و پل‌های تاریخی و میدان امام نقش جهان و دیگر بناها و آثار تاریخی که متعلق به تمام ملت ایران و بلکه تمان جهان است، از نابودی نجات می‌یابد.

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب در قسمت (نظر شما)  زیر همین مطلب درج نمائید.

/ 0 نظر / 13 بازدید