کشاورزان اصفهان نگران آب مورد نیاز بهاره هستند

88/12/02 - 11:52
شماره:8812020591
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان:
کشاورزان اصفهان نگران آب مورد نیاز بهاره هستند

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: در صورتی که آب به موقع و به حد کافی به کشاورزان تحویل نشود، سرمایه آنها و زحماتی که برای کشت غله در پائیز سال جاری داشتند از بین می‌رود.

حسین محمدرضایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به بارندگی‌های اخیر در حوزه زاینده‌رود در چهارمحال و بختیاری که تا به حال نزدیک به 850 میلی‌متر بارندگی داشته، افزود: این در حالی است که نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش بارندگی داشته‌ایم.
وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی بارندگی‌های خوبی را هم در پیش داریم و مسئولان باید با مشخص کردن میزان آبدهی و تاریخ تحویل آب زاینده‌رود به کشاورزان آنان را از نگرانی در آورند.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه کشاورزان با وجود بحران اقتصادی شدید در پاییز سال جاری و با همکاری مسئولان استان در تأمین بذر گندم، جو و تحویل آب به آنها اقدام به کشت غله کردند، اظهار داشت: کشاورزان با فرارسیدن اسفند ماه و نیاز کشت غله به آب نگران تحویل آب به موقع برای کشت خود هستند.
وی گفت: در صورتی که آب زاینده‌رود برای آبیاری غله به موقع و به حد کافی تحویل کشاورزان نشود با توجه به منابع آب‌های زیرزمینی محدود، کم آب و بدون کیفیت زحمات آنان بی‌نتیجه و وضعیت اقتصادی بد آنها به فاجعه تبدیل می‌شود.
محمدرضایی خاطرنشان کرد: از مسئولان ذی‌ربط استان اصفهان تقاضا داریم برای تحویل آب زاینده‌رود به کشاورزان در نیمه‌های اسفند ماه سال جاری چاره‌اندیشی کنند و در غیر این صورت لطمات جبران‌ناپذیری به کشاورزان وارد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اگر آب به موقع و به حد کافی به کشاورزان تحویل نشود سرمایه کشاورزان و زحماتی که برای کشت غله در پائیز سال جاری هزینه شده بیهوده بوده، بیان داشت: همچنین منابع آب‌های سطحی و زیرسطحی که صرف کشت این محصولات شده از بین رفته و با توجه به اینکه منابع آب موجود را از بین برده‌ایم، موجب ورشکستگی کشاورزان نیز خواهیم شد.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با تبریک هفت ساله شدن خبرگزاری فارس به عنوان نخستین خبرگزاری مستقل ایران گفت: خبرگزاری فارس در مدت هفت سال فعالیت خود در استان اصفهان توانسته است، جایگاه خوبی برای خود به عنوان یکی از رسانه‌های برتر به دست آورد.
وی یکی از ویژگی‌های خوب این خبرگزاری را سرعت انعکاس اخبار آن دانست و افزود: در دنیایی که سرعت اطلاع‌رسانی حرف نخست اول را می‌زند رسانه‌ای موفق خواهد بود که بتواند اخبار خود را در کمترین زمان ممکن، شفاف و روشن انعکاس دهد.
محمدرضائی بیان داشت: خبرگزاری فارس در دو سال اخیر همکاری خوبی با تشکل‌های بخش کشاورزی داشته و مشکلات کشاورزان که مهم‌ترین آنها خشکی زاینده‌رود و احقاق حق کشاورزان در مورد حق‌آبه آنها از زاینده‌رود بوده را اطلاع رسانی کرده که این موجب برطرف شدن خیلی از مشکلات شده که جای تشکر و قدردانی دارد.
وی با بیان اینکه درصد بالایی از اخبار منتشر شده روی سایت‌های مختلف و رسانه‌های مکتوب از خبرگزاری فارس استفاده می‌شود، اضافه کرد: همچنین اخبار ویژه این خبرگزاری که به صورت مستقیم به اطلاع مسئولان ارشد کشور و استان می‌رسد به مشکلات کشاورزان بیشتر پرداخته شود تا با کمک این خبرگزاری مشکلات رفع شود.
انتهای پیام/صا20:

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق در قسمت ( نظر شما ) درج نمائید. متشکرم

/ 0 نظر / 8 بازدید